کد خبر 514602

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

با ۴میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت واحدهای ۴میلیارد تومانی که طی بهمن۹۹ در تهران معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ اطلاعات موجود در سامانه اطلاعات بازار املاک ایارن خاکی از آن است که با بودجه 4میلیارد تومان تقریبا در همه نقاط تهران امکان خرید واحد وجود دارد؛ اما در برخی از نقاط واحدهایی با متراژ پایین‌تر و یا قدیمی‌تر و در برخی نقاط نیز امکان خرید هر واحدی وجود دارد؛ برای مثال مناطق جنوبی تهران از مناطقی است که با بودجه 4میلیارد تومان می‌توان واحدهایی با متراژ بالا و سن پایین نیز خریداری کرد؛ البته باید به این نکته نیز توجه داشت که واحدهای جنوبی تهران غالبا متراژ پایین هستند.

متوسط قیمت مسکن در تهران طی بهمن ماه بیش از 28میلیون تومان در هر متر مربع اعلام شد؛ لذا خرید یک واحد آپارتمان 100متری با قیمتی نزدیک به متوسط قیمت مسکن در تهران تقریبا به دو میلیارد و 800میلیون هزار تومان هزینه نیاز دارد و این در حالی بود که متوسط قیمت مسکن در منطقه یک تهران تقریبا به 60میلیون تومان در هر متر مربع رسید؛ بنابراین با بودجه 4میلیارد تومانی حتی امکان خرید واحد متراژ پایین در منطقه یک نیز وجود دارد؛ اما نکته حایز اهمیت عرضه پایین خانه‌های متراژ پایین در منطقه یک است.

در ادامه این گزارش به بررسی قیمت برخی از واحدهای 4میلیارد تومانی که طی بهمن ماه سال جاری در تهران معامله شده است خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی بهمن ماه (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌ واحدهایی 4میلیارد تومانی است که در بهمن ماه سال جاری در تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین قیمت مسکن در محله‌‌ یادشده نیست.

جردن از خیابان‌های معروف تهران در منطقه3 شهرداری است؛ یک واحد آپارتمان 60متری و 6سال ساخت در این محله حدودا 70میلیون تومان در هر متر مربع و مجموعا با قیمت 3میلیارد و 700میلیون تومان معامله شد؛ واحدی 120متری و 28سال ساخت در افسریه جنوبی نیز با قیمت 3میلیارد و 300میلیون تومان به فروش رسید.

یک دستگاه آپارتمان 71متری و 11سال ساخت در فرحزاد متری 61میلیون و 358هزار تومان فروخته شد؛ همچنین قیمت مسکن حهت معامله واحدی 146متری و یک سال ساخت در تهرانسر شمالی 28میلیون و 761هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

تهرانپارس از محله‌های شرق تهران است؛ واحدی 99متری و 10سال ساخت در این محله متری 40میلیون و 192هزار تومان  قیمت داشت؛ همچنین جهت خرید واحدی 99متری و 10سال ساخت در محله پونک 4میلیارد و 470میلیون تومان سرمایه مورد نیاز بود.

یک خانه 123متری و 10سال ساخت در محله پیروزی متری 28میلیون و 603هزار تومان امضا شد؛ فردی جهت معامله یک واحد 122متری و 60ساله در نظام آباد 3میلیارد و 800میلیون تومان هزینه پرداخت کرد.

b2c78fd7-2a73-42ff-95b1-faf48e1abcf3

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسین
    ۰ ۰

    با این تیتر زدن ها فقط داریدرو اعصاب مردم راه میرید.امید به خانه دار شدن یک قرن شده همه میدونن یه چیزی بنویسید به درد مردم بخوره نه درد مردمو بیشتر کنه

  • اصغر چاوشی
    ۰ ۰

    قبرستان