کد خبر 502038

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه خبر داد؛

پرداخت وام ودیعه مسکن به ۳۴۳هزار مستاجر

اصلانی گفت: براساس آخرین آمار تا هشتم بهمن‌ماه ۹۹ بیش از ۳.۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات کمک ودیعه مسکن به ۳۴۳ هزار و ۴۴۴ نفر پرداخت شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «پروانه اصلانی» افزود: با توجه به مشکلات ایجادشده برای خانوارها در شرایط اقتصادی و بهداشتی کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا و اجرای بند سه مصوبات پنجاه و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در تاریخ ۱۳ دی ماه، مهلت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن­ تا پایان بهمن ۱۳۹۹ تمدید شده است.

 ستاد ملی کرونا به دلیل مشکلاتی که برای برخی از مستاجران و فاقدان مسکن در شرایط کرونا به دلیل محدودیت‌ها و خلل در کسب درآمدها پیش آمد، این امکان را فراهم کرد تا متقاضیان مستاجر در شهرهای بزرگ، ‌ میانی و کوچک با دریافت مبالغی نسبت به تامین مسکن موردنیاز خود اقدام کنند.

رقم ودیعه مسکن برای مستاجران تهران ۵۰ میلیون تومان، برای سایر کلان‌شهرها ۳۰ میلیون تومان و برای شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است.

متقاضیان باید پس از یک سال اصل ودیعه را به بانک بازگردانند و در عین حال سود این تسهیلات ۱۳ درصد تعیین شده است.

گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، کارگران و حقوق‌بگیران ثابت با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی‌(ره) و سازمان بهزیستی کشور و همچنین زنان سرپرست خانوار هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مسلم اربابی
    ۰ ۰

    ما سه ماهه ثبت نام کردیم پیام هم که اوند برامون که بریم بانک به بانک هم معرفی شدیم ولی هیچ جوابی به ما ندادن

  • محمد
    ۱ ۰

    خواهش میکنم در مورد کوتاهی و قصور بانک تجارت خ هرمزان که در امور اعتباری وام کرونا ابراز داشته و موجب اتلاف وقت و هزینه متقاضیان گردیده و با مانع تراشی های عدیده باعث سردرگمی مشتریان میگردد از رییس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد پیگیری فرمایید که نظارت بر بانک تجارت برعهده کیست چرا مورد بازخواست قرار نگرفته اند چرا تابع سلسله مراتب نیستند