کد خبر 500101

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

مسکن در کدام شهرهای جهان گران‌تر است؟/ قیمت خانه‌های هنگ‌کنگ دو برابر نیویورک

با توجه به بررسی‌های اخیر در بخش املاک و مستغلات، هنگ‌کنگ با اختلافی فاحش از دیگر شهرها، بالاترین قیمت مسکن در جهان را به خود اختصاص داده است.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش بلومبرگ، خانه‌های هنگ‌کنگ، گران‌ترین خانه‌ها در جهان هستند. اما این بدان معنا نیست که بهترین‌ها در جهان نیز باشند.

از سال 2003، ارزش مسکن در این منطقه بیش از 5برابر شده و غیر قابل قبول‌ترین قیمت در جهان به شمار می‌رود. مدت زمان انتظار برای یک واحد مسکونی عمومی تقریبا شش سال است و بیش از 200هزار نفر مجبور به پرداخت اجاره‌های عجیب و غریب برای زندگی در ساختمان‌هایی ضعیف با سیستم تهویه و لوله‌کشی نامناسب هستند.

به گفته یکی از کارشناسان، این آپارتمان‌های کوچک، نمادی برای عدم موفقیت دولت در مقابله با کمبود مسکن در شهر است. این سهل‌انگاری در مسئولیت‌پذیری سبب گسترش نابرابری و افزایش تنش‌های اجتماعی شده است. همچنین شیوع ویروس کرونا وضعیت هنگ‌کنگ را بسیار بدتر کرده است.

همانطور که در نمودار ارائه شده مشاهده می‌شود، قیمت متوسط مسکن در شهرهای مختلف جهان نشان می‌دهد که هنگ‌کنگ با اختلافی قابل توجه از سایر شهرها، در جایگاه نخست قرار دارد.

در این رتبه بندی مونیخ و سنگاپور نیز به ترتیب با قیمت متوسط 1میلیون و حدود 916هزار دلار برای مسکن، در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

در نمودار ارائه شده، قیمت متوسط مسکن در شهرهای مختلف جهان را مشاهده می‌کنید؛

photo_2021-01-23_11-31-30

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کامیار
    ۳ ۰

    فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و هرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد