اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

سوییت‌های منطقه ۱۰ تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی آپارتمان‌های نقلی و بدون اتاقی که طی یک ماه اخیر در منطقه۱۰ شهرداری تهران معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ منطقه10 منطقه‌ای در مرکز تهران است؛ قیمت مسکن در این منطقه متغیر بوده و با توجه به عوامل متفاوتی تعیین می‌شود؛ اما معمولا واحدهایی که در این محله معامله می‌شود، قیمتی پایین‌تر از متوسط قیمت مسکن در تهران دارد. همچنین اکثر آپارتمان‌هایی که در منطقه10 خرید و فروش می‌شود، متراژی پایین دارد و معامله آپارتمان‌های متراژ بالا به ندرت در این منطقه صورت می‌گیرد.

با افزایش قیمت مسکن، تمایل افرادی که تنها زندگی می‌کنند به خرید آپارتمان‌های نقلی بدون اتاق بیشتر شده است؛ در ادامه این گزارش به بررسی جزییات معاملات آپارتمان‌های نقلی که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت. گفتنی است قیمت‌هایی که در ادامه می‌آید بر اساس معاملاتی است که طی یک ماه اخیر انجام و در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران ثبت شده است؛ اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌ها نداشته و ارقام تنها نمونه‌ای معاملات انجام شده در آن محله بوده و به طور مطلق بیانگر قیمت مسکن در محله‌های درج‌شده نیست.

جیحون، کارون، بریانک، هاشمی و... از محله‌های معروف منطقه10 محسوب می‌شود؛ مطابق با آمار بانک مرکزی، متوسط قیمت مسکن در منطقه10 طی آذر ماه 18میلیون و 646هزار تومان اعلام شد. یک واحد آپارتمان 33متری و 22سال ساخت در محله دامپزشکی متری 23میلیون و 404هزار تومان به فروش رفت. قیمت مسکن برای خانه‌ای 39متری و 23سال ساخت در بریانک نیز 17میلیون و 496هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

واحدی 35متری و 19سال ساخت در هفت چنار متری 18میلیون و 197هزار تومان معامله شد. برای خرید واحدی 37متری و 16سال ساخت در جیحون نیز 22میلیون و 138هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت شد.

یک خانه 37متری و 21سال ساخت در گلستانی متری 15میلیون و 575هزار تومان و واحدی 36متری و 24سال ساخت در کارون متری 20میلیون و 121هزار تومان به فروش رسید. یک واحد آپارتمان 38متری و 6سال ساخت در هاشمی متری 27میلیون و 381هزار تومان معامله شد. همچنین واحدی 36متری و 19سال ساخت در سلیمانی متری 14میلیون و 176هزار تومان به فروش رفت.

سوییت

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴ ۳

  کی میخره انقد پولو از کجا بیاریم

 • ناشناس
  ۴ ۵

  راه بی عدالتی ظلم سودادکری حر ج مرج در تمام بازارها نخریدن است مردم بدانند دولت ارزش پول ملی را رها کرده تورم درست کرده که جیب مردم را در بازارها با سوداگران سود جویان غارت کنند. مردم هوشبار باشند این قیمت کار غارت کران است نخرید تا دست کلابردان سود جویان قطع شود...

 • ناشناس
  ۸ ۷

  فقــط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که خرید و فروش میشه تا ده سال نشه دوباره بنام کس دیگری زد و معامله بشه یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد دیگه کاهش پیدا خواهد یافت

  • ابراهیم
   ۲ ۲

   عالی گفتی این دوتا قانون مستحکم به نفع همه است مرسی

  • کریم
   ۰ ۱

   بنظرم شما درست میگی و اوناییکه منفی دادند یا دلال هستند یا چندتا خونه دارند نظرت کارشناسی بشه حرف نداره

 • م
  ۰ ۰

  تا آخر عمرمون باید بی خانمان باشیم. اینم شد مملکت