کد خبر 482509

رییس اتحادیه مشاوران املاک خبر داد:

کاهش ۱۵درصدی قیمت مسکن

مصطفی قلی خسروی با بیان اینکه قیمت مسکن کاهش یافته و انتظار اُفت بیشتر را در ماه‌های آینده داریم، گفت: خرید و فروش انجام می‌شود و معاملات کاهش نیافته؛ هرچند تعداد فروشندگان بیش از خریداران است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شبکه خبر، مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور اظهار کرد: در روز‌های اخیر شاهدیم که قیمت‌های پیشنهادی ملک، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته و انتظار افت بیشتر هم دور از ذهن نیست.

وی افزود: فعالان اقتصادی، وضعیت بازار‌ها را به خوبی تشخیص می‌دهند. فردای انتخابات آمریکا یک‌مرتبه قیمت دلار تا ۲۲ هزار تومان کاهش یافت و مسکن نیز با افت مواجه شد؛ این نشان می‌دهد که انتظارات تورمی از بین رفته و انشاءالله ثبات به اقتصاد کشور برمی گردد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه چشم انداز بین المللی کشور امیدوارکننده است، گفت: اقتصاد ایران محکم است، اما در صورت برداشته شدن تحریم‌ها اوضاع بهتر هم خواهد شد. اولین دستاورد چنین شرایطی، ثبات نرخ ارز است که می‌تواند به رونق بازار‌های مولد و بخش مسکن منجر شود.

خسروی درباره وضعیت معاملات طی روز‌های اخیر گفت: عرضه در بازار زیاد شده و همه فروشنده اند و خریدار کم است، اما خرید و فروش در فایل‌های به قیمت جریان دارد و حتی در روز‌های اخیر افت نکرده است. با این حال کسانی که خانه را به قصد گران شدن نگه داشته اند بدانند که ممکن است نرخ‌ها بیشتر از این افت کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    سلام خود بنگاههای ملکی هم میگویند بازار به شدت رو به رکودوکاهشی است مردم پول ندارن مواد غذایی بخرن چه برسه خونه بخرن به نظر کاسبان ودلالان میگویند خانه تا ۱۰ سال اینده روبه رکود شدید میرود وقیمتها به شدت کاهشی خواهد شد