کد خبر 477644
وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد:

آخرین وضعیت دریافت مالیات از خانه‌های خالی/ ۱۹۴هزار واحد مسکن خالی برای اخذ مالیات شناسایی شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون ۱۹۴ هزار واحد مسکونی خالی که مشمول مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند، شناسایی و به ساز امور مالیاتی کشور معرفی شده‌اند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد اسلامی در مورد میزان شناسایی خانه‌ها و واحدهای مسکونی خالی برای اخذ مالیات اظهار داشت: تاکنون 194 هزار واحد مسکونی خالی که مشمول مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند، شناسایی و به ساز امور مالیاتی کشور معرفی شده‌اند.

وی اضافه کرد: مبنای تشخیص ما برای شناسایی خانه‌های خالی اطلاعاتی است که از مرکز آمار ایران، سامانه جامع رفاه ایرانیان و سامانه ثبت اسناد و املاک به دست آورده‌ایم و در سامانه ملی اسکان وارد کرده‌ایم.

اسلامی ادامه داد: بعد از قرینه‌سازی این اطلاعات در سامانه ملی اسکان آمار واقعی خانه‌های خالی را احصا می‌کنیم و بر مبنای آن به هر فرد مالکی که بیش از 2 واحد مسکونی داشته باشد پیام می‌دهیم که ملک خود را اجاره دهد و یا مالیات واحد خالی خود را طبق قانون بپردازد.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که چرا در استان قزوین آمار سرشماری سال 95 نفوس و مسکن مبنای تشخیص تعداد خانه‌های خالی قرار گرفته است، عنوان کرد: به هرحال برخی خانه‌های خالی ما بدون تغییر وضعیت از سال 95 تا امروز باقی مانده‌اند، اما قطعا آخرین وضعیت خانه‌های خالی ملاک عمل ما خواهد بود.

اسلامی خاطرنشان کرد: البته استان‌ها هم باید در این حوزه کمی سریع‌تر عمل کنند تا بتوانیم آمار خانه‌های خالی در استان‌ها را مانند تهران به سرعت شناسایی کرده و با اختصاص مالیات به آنها مالکان آنها را وادار کنیم که واحد مسکونی وارد چرخه فروش و اجاره مسکن کنند.

ارسال نظر

 • محمد
  ۰ ۰

  زورکی مگر می‌شود شما به مالکیت معتقد نیستید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تجربه نشان داده که هیچ وقت دولتهایی که بر سر کار آمدند نتوانستند قانونی با سرعت ودقت تصویب وبه مرحله اجرا در بیاورند وبا قوانین لازم الاجرا بتوانند تورم وفساد سیستماتیک را کنترل کنند مخصوصا در این دولت که خود عامل گرانی‌های گسترده شده واقتصاد کشور را به دلار آمریکا گره زده است

 • صدای ملت
  ۰ ۰

  باید مالیات بسیار بالایی ازشون بگیرید چون همینها بودند که با تهاتر خونه های خالی شون با قیمتهای بالا در سال ۹۹قیمت را از متری ۱۲به متری ۲۶/۷۰۰رساندند در صورتی که مردم قدرت خریدشان زیر نیم درصد بوده و قدرت خریدشان را در سال ۹۸ از دست داده بودند