کد خبر 462453

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت مسکن در تهرانسر/ دو راهی سخت برای مستاجران

قیمت مسکن در تهرانسر بین ۱۳ تا ۲۵میلیون تومان برای هر متر مربع متغیر است. برای رهن کامل یک واحد آپارتمان در این محله حداقل متری ۲میلیون تومان در ازای هر متر مربع سرمایه لازم است.

اقتصادآنلاین - سیده زهرا محمودی؛ محله تهرانسر محله‌ای در غرب تهران است که در منطقه 21 شهرداری پایتخت واقع شده‌است. این منطقه به چهار بخش شمالی، مرکزی، شرقی و غربی تقسیم می‌شود. قیمت مسکن در این محله از بسیاری نقاط تهران ارزان‌تر بوده و به علت دسترسی مناسبی که دارد، جمعیت آن روز به روز در حال افزایش است.

بافت این منطقه تقریبا جوان و مدرن است. با توجه به اینکه این محله در نزدیکی فرودگاه قرار گرفته است، هرچه خانه‌ها از فرودگاه دورتر باشد، به علت کاهش سروصدا قیمت‌شان بالاتر است. خیابان بنفشه، شهرک پاسدارن، شهرک دریا و... از مناطق نسبتا گران‌تر این محله است. لازم به ذکر است بخش شمالی و مرکزی تهرانسر قیمت بالاتری نسبت به بخش شرقی و غربی آن دارد. البته عوامل دیگر هم در قیمت تاثیرگذار است.

یک کارشناس مشاور املاک در محدوده تهرانسر در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین در خصوص قیمت مسکن در تهرانسر گفت: قیمت مسکن در این محله نسبت به مناطق دیگر تهران ارزان‌تر است و زمانی برای افراد زیادی خرید مسکن در این منطقه کار سختی نبود. اما با توجه به افزایش قیمت‌ها دیگر خرید مسکن در هیچ جای تهران آسان نیست. قیمت مسکن در محله تهرانسر بین متری 13 تا 25میلیون تومان متغیر است. قیمت‌های بالاتر و پایین‌تر از این هم وجود دارد و بازه یادشده یک محدوده تقریبی و کلی است.

وی ادامه داد: قیمت یک واحد آپارتمان 97متری و 15سال ساخت در تهرانسر شرقی، نفت جنوبی متری 20میلیون تومان اعلام شده‌است. همچنین یک واحد 45متری با سال ساخت مشابه، در چهارراه صدف 880میلیون یعنی متری 19میلیون و 500هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌است.

به گفته این کارشناس مشاور املاک، یک واحد آپارتمان 140متری و یک سال ساخت در کوچه هفتم متری 25میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌است. همچنین قیمت یک واحد آپارتمان 92متری و نوساز در خیابان بنفشه نیز متری 25میلیون تومان اعلام شده‌است. یک واحد 117متری و نوساز در شهرک کاظمیه، متری 19میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌است.

وی اضافه کرد: حدودا یک هفته پیش، یک واحد 85متری و 4سال ساخت در بلوار شاهد، متری 19میلیون تومان معامله شد. یک واحد آپارتمان 60متری و 15سال ساخت در خیابان باشگاه نیز متری 15میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌است. اکثر واحدها در تهرانسر در محدوده قیمت‌های ذکر شده قرار دارد و با توجه به خود ساختمان، امکانات، محل و... آن قیمت دقیق تعیین می‌شود اما این بازه قیمتی دقیق نیست و شرایط دیگری هستند که رقم را تغییر می‌دهد و بالا یا پایین‌تر از محدوده گفته‌شده می‌برد.

این کارشناس مشاور املاک در خصوص رهن کامل در تهرانسر به اقتصادآنلاین گفت: رهن کامل در تهرانسر از متری 2میلیون تومان شروع شده و با توجه به امکانات و... افزایش می‌یابد. قیمت یک واحد 80متری در شهرک پاسداران 210میلیون تومان جهت رهن کامل اعلام شد. همچنین یک واحد 150متری نوساز در تهرانسر 400میلیون تومان برای رهن کامل قیمت‌گذاری شده‌است.

وی در پایان با تاکید بر افزایش قیمت‌ها اظهار کرد: با توجه به گفته رئیس جمهور مبنی بر اینکه مالکان حق افزایش اجاره بیش از 25درصد ندارند، اجاره‌بها ناگهان از سوی مالکان به مقدار زیادی افزایش یافت و تنها راه چاره این است که یا مالک از موضع خود کوتاه بیاید یا مستاجر مبلغ را بپردازد و در غیر این صورت مستاجر مجبور می‌شود ملک را تخلیه کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسین
    ۱ ۰

    سلام اصفهان گرون شده مسولین انبوه سازی کنن پاین شهر اصفهان منطقه ۱۴زینبیه رسیدگی نمی کنن

  • ناشناس
    ۱ ۰

    دوستان ما در املاک هستند .به گفته آنها چند ماه است هیچ خرید وفروشی در بازار وجود ندارد و بازار رکود و بسته است واگر به این منوال پیش رود ما درب دفاتر املاک را می بندیم واین صحبتهای آقایان برای بازار گرمی است چون هیچ معامله ای انجام نمی گیرد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری