کد خبر 457822

وزیر راه و شهرسازی:

۶۷هزار واحد مسکن مهر داخل کشور در حال اجرا است

وزیر راه و شهرسازی گفت: یک میلیون و ۶۰۰هزار نفر در طرح اقدام ملی ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمد اسلامی امروز ظهر در جریان سفر به شهرستان ساوه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروژه طرح اقدام ملی مسکن، پاسخ واضح دولت به جریان تولید پایدار مسکن در کشور بوده است که تلاش می‌شود بر اساس زمان‌بندی انجام شده تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

وی تصریح کرد: استان مرکزی به میزان تعداد واجدین شرایط این طرح، زمین و کارگزار انتخاب کرده تا مردم دغدغه مسکن نداشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: 400 هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن در اختیار مردم قرار خواهد گرفت که تاکنون یک میلیون و 600 هزار نفر در این طرح ثبت‌نام کرده که با غربالگری انجام شده 430 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین تفاهم‌نامه‌هایی با وزارتخانه‌های مختلف از جمله وزارت آموزش و پرورش برای خانه‌دار شدن فرهنگیان، وزارت رفاه برای جامعه کارگری، نیروهای مسلح و سایر وزارتخا‌نه‌ها امضا شده که این وزارتخانه‌ها از طریق تامین زمین و یا منابع یارانه‌ای نسبت به خانه‌دار شدن کارکنان خود اقدام کنند که به طور مثال آموزش و پرورش 170 هزار نفر را معرفی کرد که 75 هزار نفر آنان فاقد مسکن بودند  که برای 20 هزار نفر عملیات ساخت مسکن‌ آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: نهضت خانه‌سازی در کشور شکل گرفته و با جدیت در حال اجرا است.

اسلامی با اشاره به اینکه وعده وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تکمیل 500 هزار واحد مسکن مهر نیمه کاره در کشور بیان داشت: 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در دولت نهم و دهم در حال ساخت بود که از این تعداد 780 هزار واحد تا پایان دولت دهم تکمیل شد، یک میلیون و  300 هزار واحد در دولت یازدهم به اتمام رسید و مابقی که حدود 500 هزار واحد است تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید که پیش‌بینی می‌شود 20 استان دیگر اختتامیه مسکن مهر را امسال داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: هم اکنون 67 هزار واحد مسکن مهر در استان‌های مختلف در حال اجرا است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات به سازندگان مسکن بیان داشت: 80 درصد قیمت تمام شده ساخت مسکن به سازنده تسهیلات پرداخت می‌شود، وزارت راه و شهرسازی بر این باور است افزایش تسهیلات خرید مسکن و پرداخت آن خریدار تورم‌زا است، به همین دلیل تسهیلات را در اختیار سازندگان قرار می‌دهد.

اسلامی گفت: 20 هزار نفر تاکنون در بانک افتتاح حساب کرده و تشکیل پرونده داده‌اند که آخرین فرصت برای واریز حساب و تکمیل درخواست تا 25 مرداد است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر