کد خبر 456492

معاون وزیر راه و شهرسازی؛

مسکن ملی زیر قیمت بازار عرضه می‌شـود

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر پیگیری سیاست جداکردن بازار سرمایه از بازار مصرف در بخش مسکن، از عرضه واحدهای مسکونی ملی با قیمتی کمتر از قیمت کنونی بازار به متقاضیان مسکن خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص برنامه ها و سیاستگذاری های وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن، کنترل قیمت ها و کاهش آن به میزانی که برای مصرف کنندگان واقعی قابل معامله باشد، گفت: قوانینی که در جریان تصویب است، چه پیشنهادهای دولت و چه طرح هایی که در مجلس در حال بررسی است، چنانچه زودتر عملیاتی و ابلاغ شوند حتما روی بازار مسکن و کنترل قیمت ها، تاثیر می گذارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این مطلب که بازار مسکن در شرایط فعلی اقتصادی متاثر از بازارهای مجاورش همچون طلا و ارز است، توضیح داد: استراتژی دولت و مشخصا وزارت راه و شهرسازی، جدا کردن بازار مصرف از بازار سرمایه گذاری است.  

محمودزاده تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی در راستای جدا کردن بازار مصرف از بازار سرمایه، روی این موضوع متمرکز است تا واحدهایی را که در قالب طرح ملی با مشارکت بخش خصوصی در دست ساخت قرار دارد را با قیمت مناسب تر از قیمت های فعلی بازار به متقاضیان واقعی مسکن، عرضه کند.

میانگین قیمت هر مترمربع واحد آپارتمانی مسکونی پایتخت در تیر امسال نسبت به خرداد افزایش در حدود ۲ میلیون تومانی را تجربه کرد. خرداد امسال هرمترمربع واحد مسکونی آپارتمانی در پایتخت با قیمت بیش از ۱۹ میلیون تومان معامله شد که این رقم در تیر به حدود ۲۱ میلیون تومان، افزایش یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • داود محمدی ۰۰۵۱۴۶۸۲۰۴ بانک ملی ۶۰۳۷۹۹۱۹۴۲۸۴۶۰۲۷
  ۴ ۰

  بازنشسته کارگری باچهاراولاد سی وهفت ساله اجاره کمرم زیر بار خم شده فکری بحال مستاجرین کنید ایثارگر جنگ تحمیلی میباشم

 • ناشناس
  ۴ ۰

  سلامجناب وزیر شما اصلا یک متر خونه داخل ایران ساختید که بخواهید به قیمت پایین عرضه کنید تورو خدا قیمتاهن ومصالح ساختمانی رو ارزون کنید تا قیمت خونه بیاد پایین و شروع کنید به ساختن خونه ملی بدید دست مردم تا قیمتها بشکند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ازجمله آب ،برق،گاز،تلفن وحتی تمامی مصالح ساختمانی چراکه این مواد بطور
  ناعادلانه دردسترس انبوه سازان وقدرتمندان مالی قرارگرفته

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقای محترم زیر قیمت کنونی مسکن ؟اقای وزیر بی ... شما ده درصد سود بگیر تا قیمت مسکن هم پایین بیاد حاشیه بازار مردم را بیچاره کرده

 • ناشناس
  ۱ ۰

  در خواب بیند پنبه دانه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری