{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432470

اگرچه موتور بازار اجاره آپارتمان‌های مسکونی هنوز به راه نیفتاده و خبری از انعقاد قرارداد جز در موارد بسیار معدود نیست، اما فایلینگ بازار اجاره روزبه‌روز قوی‌تر می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ بررسی تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده به بازار اجاره مسکن حاکی از این است که تعداد قابل‌توجهی از این آپارتمان‌ها از گروه املاک نقلی با مساحت تا ۶۰ مترمربع هستند. تنها در روز گذشته بیش از ۵۰ درصد از کل آپارتمان‌های جدید در بازار اجاره که از طریق موتورهای جست‌وجوی ملکی عرضه شدند، در گروه متراژی واحدهای نقلی بودند.

محدوده قیمت‌گذاری اغلب این فایل‌ها نیز از ودیعه بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی و اجاره بین چند صد هزار تا حداکثر ۳ میلیون تومانی فراتر نمی‌رود که قیمت‌های بالاتر عمدتا مربوط به سه منطقه شمالی تهران بوده است.در میان موجران این آپارتمان‌ها تمایل به ودیعه زیر ۵۰ میلیون تومان در ازای اجاره‌های بیش از یک و نزدیک به ۲ میلیون تومان به تعداد قابل‌توجهی مشاهده می‌شود؛ این درحالی است که استطاعت متقاضیان اجاره این واحدها معمولا با پرداخت ودیعه بیشتر و اجاره‌بهای کمتر همخوانی بیشتری دارد. واسطه‌های ملکی می‌گویند با توجه به اینکه تعداد جست‌وجوگران بازار اجاره بسیار محدود است، احتمال اینکه موجران به لحاظ قیمتی با درخواست مستاجران کنار بیایند، بسیار زیاد است. بازار اجاره در روزهای اخیر اگرچه با افزایش عرضه روبه‌رو بوده اما تعداد مستاجران درحال جست‌وجو بسیار اندک است و با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، بعید به‌نظر می‌رسد موتور این بازار پیش از خرداد ماه گرم شود.

07

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری