کد خبر 529789

براساس مصوبه شورای رقابت؛

قیمت محصولات ایران خودرو افزایش یافت

براساس مصوبه شورای رقابت، قیمت محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو افزایش یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین، معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که با اعمال افزایش قیمت طبق مصوبه ابلاغ شده از سوی شورای رقابت، امکان افزایش ظرفیت تولید و عرضه به بازار فراهم خواهد شد، تاکید کرد: قیمت برخی از محصولات ایران خودرو فاصله قابل توجهی با بازار دارند که این مابه التفاوت نصیب واسطه گران و دلالان می شود؛ قیمت های جدید محصولات،‌ هر چند که هزینه های تولید را پوشش نمی‌دهد اما این فاصله را به نفع مصرف کننده واقعی کاهش خواهد داد.

بابک رحمانی، تعیین قیمت کارخانه‌ای محصولات به گونه‌ای که بهای تمام شده تولید را پوشش داده و سود معقولی را نیز نصیب خودروساز کند را لازمه تولید اقتصادی دانست و گفت: میزان افزایش تصویب شده هزینه‌های تولید را جبران نمی کند، اما تبعیت از قانون مصوب از سوی نهادهای مرتبط، ما را ملزم به فروش با قیمت‌های تعیین شده می‌کند.

وی ادامه داد: طبق ابلاغیه شورای رقابت، قیمت محصولات ایران خودرو با میانگین ۸ درصد افزایش یافته که در این میان بخشی از محصولات کم تر از این عدد و بخشی نیز با هدف حذف رانت بازار و کاهش زیان دهی تولید، بالاتر از این عدد افزایش یافته اند؛ قیمت بخشی از تولیدات نیز افزایشی نداشته است.
معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو، با اشاره به ابلاغیه شورای رقابت، خاطرنشان کرد: این ابلاغیه مربوط به تورم سال گذشته است و افزایش هزینه‌های سال جاری از قبیل دستمزد، تورم تامین قطعه و مواد اولیه در آن لحاظ نشده است. 

به گفته رحمانی، محاسبات صورت گرفته طبق ابلاغیه شورای رقابت براساس تعداد خودروهای تولیدی براساس برنامه مصوب تولید محاسبه شده و میانگین متوسط وزنی در ماه‌های آینده قابلیت رصد و پایش توسط سازمان‌های نظارتی را نیز خواهند داشت.

وی درباره ثبت‌نام‌هایی که مشمول افزایش قیمت نخواهند شد، توضیح داد: طبق ابلاغیه شورای رقابت، مشتریانی که قبل از سال ۱۴۰۰ ثبت نام کرده‌، وجهی را به عنوان پیش پرداخت واریز کرده و طبق قرارداد مشمول سود نباشند، شامل افزایش قیمت مصوبه اخیر شورای رقابت نخواهند بود اما محدودیت‌های ثبت نامی از قبیل در رهن ماندن اسناد خودرو مطابق بخشنامه به قوت خود باقی است.

رحمانی با بیان این که ایران خودرو با افزایش تیراژ تولید و تنوع بخشی به محصولات به دنبال ایجاد شرایط رقابتی در بازار خودروی کشور است، اظهار امیدواری کرد، با ثبات نرخ نهاده‌های تولید و حتی کاهش نرخ ارز در سال جاری، شاهد ثبات و حتی کاهش بهای تمام شده تولید باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴ ۱

  این که چیز عادیه قیمتا بالا بره

 • احمد
  ۳ ۰

  تو یک سال صد درصد افزایش پیدا می کنید ماهی ۱۰ درصد میشه ۱۰۰ درصد

 • الهام مهرابی
  ۲ ۰

  سلام چراایران خودرو خودروهای کارت طلایی داررا تعویض نمکند ۱۰ سال کار کرده لطفآ بگوش مدیرایران خودرو برسانید

 • فرشاد
  ۶ ۰

  چه توجیه خنده داری !!! برای حمایت از مصرف کننده واقعی قیمت را افزایش دادند. برادر اخوی داداش مهندس !!! تو تولیدت رو مستقیم دست مصرف کننده واقعی برسون . تمام دلال بازی های بازار زیر سر خودتون هست و لاغیر ؛ لطفا آدرس غلط نده خوشتیپ!!!

 • ناشناس
  ۷ ۱

  خداوند همه افرادی که خون مردم رو تو شیشه میکنند لعنت کنه

 • مسعودمهرکی
  ۴ ۰

  سلام مهندس جان نسبت به سال قبل ماه به ماه باافزایش قیمت کمرمردم راشکنده اید بسه دیگه انصاف کجارفته غیرت ومردانگی مرد.خداحق مردم راازشمابگیره ازماگذشته متاسفم براتون

 • مسعود
  ۶ ۰

  لعنت وصدلعنت بااین قیمت ها

 • حسین
  ۲ ۰

  ماملت نادان مجبوریم ولی حالاحالاها جاداریم بزارید نه سربازهارو فقط زیادکنیدتازودترکارهامونوانجام بدند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باسلام خدمت شما دست‌اندرکاران ایران خودرو برادر بنده الان برای جمع کردن پول با هزار بدبختی پول جمع کردم هنوز هم ۴۰ الا۵۰تومان کم دارم رفتم بانک میگه دوتا ضامن باید بیاری برا۵۰تومان هیچکس حاضر نیست ضامن باشه من الان چکار کنم خوب شما هم باید سود پول سپرده را بالا میبردید یا اینکه ۵۰تومان اقساطی همکاری کنید آخر این چه بدبختیه

 • محمدرضا
  ۰ ۰

  پدر و مادر داشته باشید

 • مهدی
  ۰ ۰

  حرفی نداریم چون حق با ملت نیست با دولت هستش

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خدا لعنتون کنه انشاالله به زمین بخورید چقدر سود میدهید که بیست میلیون تومان گرون کردید ما چکار کنیم بعداز یک سال منتظر لعنت خدا بر شورای رقابت

 • محمد
  ۰ ۰

  تا کی برسه حکم اعدام مدیران بی لیاقت و فشا خودروسازان به علت فساد گسترده اقتصادی صادر بشه .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خدا کنه واردات خودرو ازاد بشه اونوقت ببینم شورای رقابت چیکار میکنه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خدا لعنت کند شورای رقابت را که فقط تابع نرخ ارز و پر کردن جیب خودشان هستند مردم بدبخت باید با این قیمت های نجومی خودرو بدون ماشین بمانند قیمت خودرو های صادراتی کشور نصف قیمت خودرو های داخل کشور است . خدا لعنت کند این شورای رقابت را .

 • مهدی
  ۰ ۰

  الان یک ساله ثبت نام میکنم همش الکی این قرعه کشیها همش شیره مالیدن سرمردم است شما یک صدم هم فکرمردم نیستید

 • کریم میرزایی
  ۰ ۰

  چقدر میخاد گرون بشه مگه تا الان قیمت ها پایین بودن۰🤣🤣

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام اونای که توسال 99پیش فروش کرن این افزایش قیمت میخوره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ار خدا بترسید. از اون قبر که تک تنها میگذارنمون بترسید
  من با ۳ کد ملی الان ۱۰۰بار ثبت نام کردم. ولی همش پوچ.
  اخه چرا ملت بدبخت مسخره میکنید.