کد خبر 528053

تاکسی‌ های اینترنتی فقط یک چهارم هزینه تبدیل به دوگانه سوز را می پردازند

در طرح تبدیل خودروها از حالت بنزین سوز به دوگانه سوز، تاکسی‌های اینترنتی و خودروهای مسافربر شخصی فقط ۲۵درصد هزینه تبدیل را می‌پردازند و دولت تسهیلاتی ۷۵درصدی در این بخش درنظر گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پیرو مراجعه و درخواست های مکرر مالکان خودروهای شخصی فعال در چرخه حمل‌و نقل عمومی، فاز دوم اجرای طرح تبدیل خودروهای بنزین سوز به دوگانه سوز که مربوط به ثبت نام و تبدیل خودروهای شخصی فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی است، از ابتدای اسفندماه سال گذشته آغاز شد تا به موازات امکان ثبت نام مالکان خودروهای عمومی، امکان ثبت نام خودروهای شخصی فعال در چرخه حمل و نقل عمومی نیز فراهم شود.

با اعلام آغاز ثبت نام خودروهای شخصی فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی در سامانه  https://gcr.niopdc.ir  تا امروز بیش از 35 هزار خودروی شخصی که در قالب تاکسی های اینترنتی مشغول کار هستند در این طرح ثبت نام کرده اند.

این 35 هزار خودرو از مجموع 200 هزار خودرویی است که در پی اعلام وزارت نفت، با ارسال مشخصات از سوی وزارت کشور به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به عنوان خودروهای فعال در حمل و نقل اینترنتی مسافر شناسایی شده اند.

تاکسی های اینترنتی در این طرح، فقط یک چهارم (25 درصدی) هزینه تبدیل را می پردازند و دولت تسهیلاتی 75 درصدی برای تبدیل خودروهای شخصی بنزین سوز به دوگانه سوز بر اساس مصوبه شورای عالی اقتصاد در نظر گرفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر