{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 396690

مدیر گروه قوای محرکه کروز خبر داد:

مدیر گروه قوای محرکه شرکت کروز از آغاز برنامه هایی در این شرکت قطعه سازی برای متوقف ساختن امکان دستکاری در کامپیوتر خودروها با اهداف سودجویانه مانند کم کردن کیلومتر خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از پرشین خودرو،  مدیر گروه قوای محرکه شرکت کروز از برنامه ریزی برای توقف این اقدامات توسط افراد سودجو به درخواست خودروسازان خبر داد و گفت: در مواقعی پیش آمده است که افرادی با ایجاد دستکاری در جداول کالیبراسیون یا کیلومتر شمار خودرو اهداف سودجویانه ای را دنبال می کنند که این امر خسارت هایی را در حوزه خدمات پس از فروش به خودروسازان تحمیل کرده است.

حسین انصاری افزود: پیرو همین اتفاقات، درخواستی از سوی خودروسازان مطرح شد مبنی بر اینکه با ایجاد تغییراتی در ECU های شرکت کروز، جلوی این اقدامات سودجویانه گرفته شود که با انجام برنامه ریزی در این شرکت، اعمال تغییرات در فاز نخست بر روی ECU های 32 بیتی آغاز شده است و دیگر امکان دستکاری بر روی این قطعه وجود نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: این تغییرات که برای جلوگیری از اقدامات این چنینی انجام شده است به سایر ECU های تولید شده در شرکت کروز نیز تسری خواهد یافت تا دیگر امکان ایجاد تغییراتی مانند کاهش کیلومتر خودرو در خودروهای تولید داخل وجود نداشته باشد.

مدیر گروه قوای محرکه شرکت کروز در پاسخ به این سوالی مبنی بر این که که چنین اقداماتی تا چه میزان می تواند از اقدامات سودجویانه و دستکاری در کامپیوتر خودرو جلوگیری کند، خاطرنشان کرد: مشکل دستکاری در همه خودروها حتی بنز و ب ام و نیز وجود دارد اما با اعمال تغییراتی که به درخواست خودروسازان بر روی ECUهای 32 بیتی که به تازگی در کروز تولید انبوه شده است، اعمال کرده ایم می توان گفت که امکان دستکاری تا حدود بسیار زیادی از بین رفته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری