{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 322239

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به بسته حمایتی و ساماندهی بازار خودرو و قطعه‌سازی گفت: محتویات این بسته به خودروسازان کمک می‌کند تا تعهدات خود را در مقابل مردم انجام دهند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، پیرو سوژه‌های مطرح شده با عنوان  «تاخیر در تحویل خودرو توسط ایران خودرو»، «تاخیر 4 ماهه در تحویل خودروهای ثبت‌نامی»، «عدم تحویل خودروی ثبت‌نامی شرکت‌های خودروسازی در فروش قطعی» گفت‌وگویی با معاون وزیر صنعت انجام شد که در ادامه متن این مصاحبه آمده است:

فرشاد مقیمی در پاسخ به این سوال که وزارت صنعت چه برنامه‌ای برای کمک به خودروسازان در قبال اجرای تعهدات معوق،  به مردم دارد، گفت: بسته‌ حمایتی و ساماندهی بازار خودرو و قطعه‌سازی تدوین شده که به زودی جزئیات این بسته اعلام می‌شود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که آیا محتویات این بسته کمکی به برآورده شدن تعهدات خودروسازان مختلف از جمله دو خودروساز بزرگ و سایر خودروسازها از جمله بهمن موتور و کرمان موتور و ...  به مردم می‌کند، گفت: در این بسته بحث‌های مختلفی از تامین ارز، سرمایه در گردش و وضعیت قطعه‌سازان مطرح شده است.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه خودروسازان چندماهی است که در عمل به تعهدات خود با مشکل مواجهند این بسته چگونه به آنها کمک خواهد کرد، گفت: فعلا جزئیات را نمی‌توانم اعلام کنم، اما این بسته مسائل را حل می‌کند.

مقیمی بیان داشت: در حال  حاضر در بنادر کشور 3 هزار کانتینر از قطعات مورد نیاز خودرو وجود دارد و تخصیص ارز  برای واردات صورت گرفته،ضمن اینکه مواد اولیه خودروسازان هم موجود است.

وی با تاکید بر اینکه  خودروسازان به تعهداتشان در مقابل مردم عمل خواهند کرد گفت:  در صورتی که شراکتی با خودروسازی صورت گرفته باشد که آن خودروساز ایران را ترک کرده باشد، عمل به آن تعهد خودروساز غیر ممکن می‌شود.

معاون وزیر صنعت  با بیان اینکه البته برای حل این مسئله هم راه‌حلی وجود دارد، گفت: خودروساز باید تعهد را از طریق ارائه سبدی از خودروهای جایگزین به مشتری اجرایی کند.

ارسال نظر

  • موعد تحویل خودرو گذشته
    ۲ ۰

    چرا خودروسازان؛ ماشین های تحویل مرداد و شهریور و ... را نمیدن؟! یه پراید111 تحویل شهریور را هنوز دعوتنامه هم صادر نکردن!! کجای دنیا اینطوره؟! بی احترامی به هزاران مشتری تا کی ادامه داره؟!
    مسئولین محترم اجازه ی افزایش قیمت برای خودروهای موعد تحویل گذشته را ندهند چون خودروساز مقصره و باید تاوان بده؛ نه مشتریان متضرر!!!
    معنی نداره خودروساز هم دیر تحویل بده و هم گرانتر!!! جلوی ظلم به هزاران مشتری را بگیرید و از تضییع حقوق اونها جلوگیری کنید.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری