وانت پراید در بین پرفروش ترین های جهانی! + عکس

لیست پرفروش ترین پیکاپ‌های سایز کوچک جهان برای سال ۲۰۲۱ منتشر شد. طبق این لیست پراید وانت توانست لقب سومین خودرو پیکاپ پرفروش جهان را از آن خود کند.

وانت پراید در بین پرفروش ترین های جهانی! + عکس

به گزارش اقتصاد آنلاین، مجله carindustryanalysis که داده‌های فروش خودروها در سراسر جهان را بررسی می‌کند با استفاده از آمارهای رسمی کشورها، تولیدکنندگان و فروشندگان به تازگی لیست پرفروش ترین پیکاپ‌های سایز کوچک در جهان برای سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد که طبق آن پیکاپ فیات Strada توانست در صدر این لیست قرار بگیرد.

وانت سایپا

پیکاپ فیات Strada که در بازار آمریکای لاتین و همچنین بازارهای در حال توسعه آسیا و آفریقا به فروش می‌رسد توانست آمار فروش ۱۱۸ هزار دستگاهی را به ثبت برساند که از رشد ۴۰ درصدی عرضه‌ آن نسبت به سال گذشته حکایت دارد.

پس از پیکاپ فیات Strada، پیکاپ فولکس واگن saveiro توانست با فروش ۴۲ هزار دستگاهی جایگاه دوم لیست پرفروش ترین پیکاپ‌های سایز کوچک در جهان را به خود اختصاص دهد. البته فروش این پیکاپ نسبت به سال قبل حدود ۱ درصد کاهش پیدا کرده است.

در جایگاه سوم نیز پراید وانت یا پراید ۱۵۱ به چشم می‌خورد. این خودرو در بازار ایران توانست در سال ۲۰۲۱ فروش ۱۱ هزار دستگاه را به ثبت برساند که البته فروش آن نسبت به سال قبل حدود ۸۷ درصد کاهش یافته است.

منبع: خبر آنلاین
ارسال نظر