مسمومیت مرموز دانش آموزان به تهران نزدیک شد!

تعدادی از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه خیام پردیس دچار مسمومیت شدند.

 مسمومیت مرموز دانش آموزان به تهران نزدیک شد!

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، امروز ظهر تعدادی از دانش‌آموزان در مدرسه دخترانه خیام در فاز 11 پردیس دچار مسمومیت شدند.

تاکنون 35 دانش‌آموز به بیمارستان الغدیر پردیس منتقل شده‌اند و در حال حاضر کارشناسان اورژانس در مدرسه حضور داشته و اوضاع را تحت کنترل دارند و بنا بر اظهارات عوامل اورژانس مسمویت شدید نبوده و حال اکثر دانش آموزان خوب است.

حال عمومی دانش آموزان مساعد است

رضا کریمی صالح معاون فرماندار پردیس در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به مسمومیت دانش آموزان مدرسه دخترانه در فاز 11 پردیس اظهار داشت: در پی اعلام وقوع مسمومیت خفیف در مدرسه خیام در فاز 11 پردیس بلافاصله عوامل امدادی و اورژانس در محل حضور یافتند و دانش آموزان دچار مسمومیت خفیف را به بیمارستان منتقل کردند.

وی افزود: در حال حاضر در بازدید از مدرسه و دانش آموزان مشخص شد که 37 دانش آموز توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند که خوشبختانه حال عمومی همگی مساعد گزارش شده است.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری پردیس در ادامه گفت: با حضور فرماندار پردیس در محل و دستور ویژه تشکیل کارگروه بررسی موضوع از عوامل شبکه بهداشت، اورژانس و فرماندهی انتظامی از محل حادثه و برخی دانش آموزان نمونه برداری صورت گرفته و برای آزمایشگاه‌های تخصصی ارسال شده است.

وی ابراز داشت: به محض اطلاع از علت وقوع حادثه حتماً موضوع از طریق رسانه‌های معتبر و رسمی اعلام خواهد شد.

معاون فرماندار پردیس در پایان خاطرنشان کرد: در بررسی اولیه که توسط عوامل انتظامی انجام شده به برخی نکات مشکوک شدند که پس از پیگیری و حصول نتیجه اعلام خواهد شد.

سعید آسیایی رئیس شبکه بهداشت شهرستان پردیس ‌در جمع خبرنگاران با اشاره به مسمومیت دانش آموزان در پردیس اظهار داشت: پیش از ظهر امروز موضوع مسمومیت دانش آموزان با علائم تنفسی به شبکه بهداشت شهرستان اعلام شد.

وی افزود: تیم‌های شبکه بهداشت بلافاصله در مدرسه و محیط پیرامونی و در ادامه آن بیمارستان الغدیر حاضر و مستقر شدند و هشدار موقعیت بحرانی صادر شد.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان پردیس در ادامه گفت: مراجعات دانش آموزان دارای علائم و مشکل تنفسی به بیمارستان و سایر مراکز درمانی کنترل و هشدار آماده باش صادر شد.

آسیایی تصریح کرد: در حال حاضر شرایط متعادل شده و مسمومیت برای هیچ یک از دانش آموز آسیب خاصی را در پی نداشته و حال تمامی مصدومان به بیمارستان منتقل شده خوب است.

رئیس شبکه بهداشت پردیس در پایان خاطر نشان کرد: عوامل اورژانس و هلال احمر به موقع در محل حاضر و اقدام به امداد رسانی کردند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر