کد خبر 552630

انتقام جویی، انگیزه جنایت خونین در بازار گرگان

مرد معتادی که در بازار گرگان با تبر به مردم حمله و ۹ نفر را زخمی کرده و پسر ۱۷ ساله‌ای را به قتل رسانده بود انگیزه خود را از این اقدام جنون‌آمیز انتقام از کسانی عنوان کرد که او را آزار می‌دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، روز گذشته این متهم 51 ساله در حضور خبرنگاران به تشریح جزئیات ماجرا پرداخت و گفت: بزرگ شده گرگان هستم؛ هر دو همسرم از من جدا شدند و فرزندانم در دامغان زندگی می‌کنند. از یک سال گذشته در زمین‌های خالی پشت دانشگاه می‌خوابیدم و ضایعات جمع می‌کردم و می‌فروختم.

اما کسبه چهارراه میدان من را اذیت می‌کردند و آزارم می‌دادند و آنقدر اذیت شده بودم که تصمیم داشتم خودم را مقابل اتوبوس بیندازم و خودکشی کنم اما پشیمان شدم. روز حادثه، اتفاقاتی که در این مدت برایم افتاده و همه کسانی که من را اذیت می‌کردند در مقابل چشمانم آمدند و ناخودآگاه با تیغ موکت‌بری که در جیبم داشتم شروع به زخمی کردن این افراد کردم.

این ادعای محمود در حالی است که وی در بازجویی‌ها مدعی شده هیچکدام از کسانی را که مجروح کرده نمی‌شناخته است.

وی در ادامه گفت: دو تیغ موکت‌بری در دست چپ و راستم داشتم و با آنها شروع کردم از پشت و پنهانی افراد را زخمی کردم.

براساس مستندات تصویری که در اختیار پلیس است وی در ۴۰ ثانیه نخست ۶ نفر را مورد ضرب و جرح قرار داده و ششمین نفر جوان مرحومی است که در حادثه بر اثر شدت جراحت فوت کرد.

وی در خصوص سابقه زندانش گفت: دو بار به‌خاطر مواد مخدر دستگیر شدم و هر بار یک یا دو شب در زندان بودم و آزاد شدم.

متهم درباره علت استفاده از چاقو بزرگ و تبر در ادامه درگیری بیان کرد: بعد از اینکه چند نفر را با تیغ زدم، تیغ شکست و کوتاه شد و برای اینکه به من حمله نکنند و دستم خالی نباشد از مغازه آهنگری که آنجا بود دو چاقو و تبر برداشتم و به چهارراه رفتم و چند نفر از کسانی که آنجا مغازه دارند و من را اذیت می‌کردند را هم زدم.

این حادثه ساعت ۱۸ و ۴۴ دقیقه ۱۲ مرداد در بازار چهارراه میدان گرگان رخ داد و متهم ۹ نفر از کسبه و افراد حاضر در این منطقه را با تیغ موکت‌بری، چاقو و تبر مجروح کرد که در پی این اتفاق مرد جوان میوه‌فروش در چهارراه میدان جان باخت و سایر افراد به‌دلیل جراحات مختلف به بیمارستان منتقل شدند. متهم نیز از سوی مأموران کلانتری 13 دستگیر و به پلیس آگاهی گلستان منتقل شد.

پس از آن رئیس‌کل دادگستری گلستان دستور رسیدگی فوری به این پرونده را صادر کرد و متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی گلستان قرار گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر