کد خبر 523227

شمار قربانیان حادثه بیمارستان ابن‌الخطیب بغداد به ۸۲کشته رسید

وزارت کشور عراق از افزایش شمار قربانیان انفجار در بیمارستان «ابن الخطیب» بغداد خبر داد.

خبرگزاری رسمی عراق (واع)، به نقل از وزارت کشور عراق نوشت که شمار قربانیان آتش‌سوزی این بیمارستان به ۸۲ کشته و ۱۱۰ زخمی افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرتیپ «خالد المحنه» سخنگوی وزارت کشور عراق، امروز (یک‌شنبه - ۲۵ آوریل) در گفت‌وگو با شبکه «العراقیه» تصریح کرد : «آتش‌سوزی در بیمارستان ابن الخطیب موجب شهادت ۸۲ نفر و زخمی شدن ۱۱۰ نفر از بیماران بستری در این بیمارستان و کارمندان آن شد. حال برخی از زخمی‌ها وخیم است.»

سرتیپ «سعد معن» مدیر اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی در وزارت کشور عراق نیز گفت:« تحقیقات درباره حادثه بیمارستان ابن الخطیب ادامه دارد و ما منتظر نتایج آن هستیم. تحقیقات فنی و کیفری برای مشخث شدن ابعاد مبهم این حادثه ادامه دارد.»

سرتیپ معن بعید دانست که این حادثه یک اقدام مجرمانه و جنایی بوده باشد اما در عین حال گفت: «ما نمی‌خواهیم پیش از پایان تحقیقات، گمانه‌زنی کنیم.»

رسانه‌های عراقی بامداد یکشنبه از وقوع انفجاری در بیمارستان «ابن الخطیب» واقع در بغداد خبر دادند و علت این حادثه، انفجار کپسول اکسیژن در این بیمارستان محل بستری مبتلایان به «کووید۱۹» اعلام شد. بر اساس آماری که در ساعات اولیه پس از انتشار این خبر در رسانه‌ها منتشر شد، این انفجار  ۲۷ کشته و ۴۶ مجروح بر جای گذاشته بود.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق نیز با صدور بیانیه‌ای در واکنش به این انفجار گفت: «حادثه بیمارستان ابن الخطیب بر امنیت ملی عراق تأثیر می‌گذارد. این حادثه شاهدی بر عدم موفقیت است و نیاز به بررسی فوری دارد.سهل انگاری فقط یک اشتباه نیست، بلکه جرمی است که همه افراد سهل‌انگار باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرند. من خواستار نتایج تحقیقات در مورد حادثه بیمارستان ابن الخطیب ظرف ۲۴ ساعت و پاسخگویی افراد خاطی هستم».

وی همچنین به دلیل کشته و زخمی‌ شدن ده‌ها عراقی در بیمارستان ابن‌الخطیب، به مدت سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر