کد خبر 520658

سرقت‌های سریالی به بهانه تست کرونا

اعضای باندی که به بهانه انجام تست کرونا در منزل دست به سرقت می‌زدند، به دام افتادند و به ارتکاب دزدی در شهرهای مختلف اعتراف کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، تحقیقات برای دستگیری اعضای این باند زمانی شدت گرفت که مردی مسن به پلیس همدان خبر داد سه مرد و یک زن بعد از راه‌یافتن به خانه او اموالش را غارت کرده‌اند. مأموران با شنیدن حرف‌های پیرمرد فهمیدند سارقان او را در خیابان شناسایی و خود را مأمور بهداشت معرفی کرده‌اند.
 
آنها با این ترفند پیرمرد را سوار خودرو کرده و همراه او به خانه‌اش رفته بودند. سپس با سرگرم‌کردن این مرد و همسر سالخورده‌اش دست به سرقت زدند و به‌سرعت متواری شدند. مرد مال‌باخته توضیح داد سارقان از خانه او شش حلقه النگوی طلا و چهار تخته فرش یک‌متری سرقت کردند. او همچنین گفت مشخصات خودروی پژو پارس متهمان را به خاطر سپرده است. مأموران بعد از اینکه مشخصات خودروی متهمان را در اختیار گرفتند، تلاش خود را برای دستگیری اعضای این باند آغاز کردند و حین انجام تفحص‌های پلیسی پی بردند متهمان قبلا نیز در همدان مرتکب چند سرقت به همین شیوه شده و سپس از شهر فرار کرده بودند.
 
درحالی‌که مشخصات خودروی سارقان به پلیس شهرهای مختلف اعلام شده بود، در نهایت معلوم شد این اتومبیل در خیابانی در بروجرد کشف شده است. پلیس بروجرد گزارش داد این اتومبیل تصادف کرده و دچار نقص فنی شده است. بعد از این اتفاق سرنشینان آن منتظر حضور پلیس و تعمیرکار نمانده و خودرو را جا گذاشته و گریخته‌اند. به این ترتیب مهم‌ترین سرنخ از متهمان از بین رفت، با این حال تحقیقات ادامه یافت تا اینکه بالاخره اعضای باند با ترفندهای پلیسی شناسایی شدند و به دام افتادند.
 
آنها که در همدان مرتکب چهار فقره سرقت شده بودند، در بازجویی‌ها اعتراف کردند در استان‌های قم، سمنان و خراسان رضوی نیز مرتکب سرقت‌های متعددی با این شیوه و شگرد شده‌اند. یکی از متهمان گفت: ما زنان و مردان سالخورده را شناسایی می‌کردیم و با معرفی خودمان به‌عنوان مأمور بهداشت به آنها می‌گفتیم می‌توانیم در خانه از آنها تست کرونا بگیریم.
 
به این ترتیب وارد خانه‌ها می‌شدیم و اشیای باارزش را سرقت و سریع فرار می‌کردیم. طعمه‌های ما چون مسن بودند نمی‌توانستند در برابر ما مقاومت کنند. ما در این دزدی‌ها هیچ سرنخی از خودمان به جا نمی‌گذاشتیم و به‌همین‌دلیل هم احتمال نمی‌دادیم شناسایی و دستگیر شویم. بنا بر این گزارش، متهمان درحال‌حاضر در بازداشت هستند و تحقیقات از آنها برای افشای سایر جرائم احتمالی‌شان همچنان ادامه دارد.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر