کد خبر 434365

اعدام خواننده زیر زمینی به جرم قتل

خواننده زیرزمینی که در جریان سرقت از یک استودیوی ضبط موسیقی مدیر استودیو را به قتل رسانده بود در زندان رجایی شهر به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، 9 شهریور سال 96 یک خواننده رپ زیر زمینی به‌همراه دوستش وارد استودیو ضبط صدا در شهرک ولیعصر شد و صاحب استودیو به‌نام پوریا را با شلیک 6 گلوله به قتل رساند. با قتل پسر جوان تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز شد و با بررسی دوربین‌های محل و بررسی مکالمات تلفنی هویت متهم برملا و پسر جوان دستگیر شد.

او در تحقیقات گفت: قصدم سرقت بود نه جنایت. حدود 100میلیون تومان بدهکار بودم. این پول را برای تهیه آلبوم موسیقی از دیگران قرض گرفته بودم اما نتوانستم آن را پرداخت کنم. می‌دانستم داخل استودیوی پوریا وسایل گرانقیمتی است و با فروش این وسایل می‌توانم بدهی هایم را پرداخت کنم. به‌همین دلیل نقشه سرقت از استودیو را کشیدم.

او ادامه داد: یک روز پیش از حادثه به همراه همدستم به استودیو رفتیم اما آن روز پوریا عجله داشت و رفت. روز بعد دوباره به آنجا رفتیم. به او گفته بودم که می‌خواهم درخصوص ساخت آهنگ و تنظیم آلبوم موسیقی‌ام با او صحبت کنم. وقتی رسیدیم به داخل اتاق رفتم تا مخفیانه چند تا از وسایل و تجهیزات استودیو را سرقت کنم که ناگهان پوریا بالای سرم ظاهر شد. من هم با سلاحی که همراهم بود به او شلیک کردم و پس از سرقت یک میکروفن که حدود 7تا 10 میلیون تومان ارزش داشت همراه دوستم فرار کردیم. با اعترافات متهم، وی و همدستش به محل جنایت منتقل شدند و صحنه قتل را بازسازی کردند.

با تکمیل پرونده و صدور کیفرخواست، خواننده زیرزمینی در دادگاه کیفری پای میز محاکمه رفت. با درخواست اولیای دم و باتوجه به اعتراف متهم به جنایت و مدارک موجود در پرونده پسر جوان به قصاص محکوم شد.

سرانجام با گذشت دو سال از این ماجرا سحرگاه چهارشنبه گذشته متهم در زندان رجایی شهر به دار مجازات آویخته شد و پرونده این جنایت نیز بسته شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر