{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 413790

۴مرد جوان که با تصاویر کارت ملی مردگان بیش از ۲۴۰ سیم‌کارت فعال را خرید و فروش می‌کردند، توسط مأموران کلانتری پایانه غرب دستگیر شدند.

به‌گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، چندی قبل شکایت‌های زیادی به پلیس رسید مبنی بر اینکه افرادی در پایانه غرب سیم کارت‌های فعال می‌فروشند اما پس از 2 ماه این سیم‌کارت‌ها ناگهان غیرفعال و از دسترس خارج می‌شود. بلافاصله مأموران تجسس کلانتری بررسی موضوع را برعهده گرفتند و مشخص شد سیم کارت‌های فعال به‌نام افرادی است که مدتی قبل فوت کرده‌اند.

ستوان یکم مهدی کیاشمشکی رئیس کلانتری 209 پایانه غرب در این باره گفت: مأموران در گشت‌های میدانی 4 مرد جوان را که در حال فروش سیم کارت‌های فعال بودند شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی هر 4 نفرشان دستگیر شدند. در بررسی‌های بیشتر 240 سیم کارت فعال به‌نام متوفیان از آنها کشف شد. همچنین مشخص شد اعضای این باند با تصاویر کارت‌های ملی افراد فوت شده سیم کارت را خریداری و سپس به مبلغ 100 تا 150 هزار تومان به متقاضیان می‌فروختند.

به‌گفته رئیس کلانتری 209 سیم کارت‌های کشف شده تحویل نماینده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شد و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری