کد خبر 365962

کلاهبرداری یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریالی با روش فیشینگ

چهار کلاهبردار اینترنتی با ذخیره اطلاعات ۵۰۰کارت بانکی در رایانه، اقدام به برداشت غیرمجاز یک میلیارد و ۲۰۰میلیون از حساب این افراد کرده بودند که توسط پلیس فتا ملایر دستگیر شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، فرمانده انتظامی ملایر روز پنجشنبه در توضیح این خبر گفت: پس از دریافت شکایت یکی از شهروندان ملایری مبنی بر برداشت غیر مجاز اینترنتی در ۲ مرحله به مبلغ ۶۹ میلیون ریال از حسابش، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتای شهرستان ملایر قرار گرفت.

سرهنگ محمدباقر سلگی افزود: با بکارگیری شگردهای تخصصی در فضای مجازی، مشخص شد فرد یا افرادی با روش هایی تبلیغاتی نظیر خرید بازی، همسر یابی و طلسم و جادو اقدام به ایجاد درگاه جعلی کرده و با ذخیره سازی اطلاعات سوژه های خود نسبت به خالی کردن وجوه موجود در کارت های بانکی کاربران اقدام می کنند.

وی ادامه داد: افرادی به غیر از متهم اصلی در این عمل مجرمانه با عناوینی از قبیل مال خر، تحویل گیرنده اجناس خریداری شده و تبلیغ کننده نیز همکاری داشتند.

فرمانده انتظامی ملایر اضافه کرد: با تلاش شبانه روزی ماموران، متهم اصلی و ۲ همدستش در یکی از استان های غربی با همکاری پلیس فتای این استان دستگیر و متهم چهارم نیز در تهران شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

سرهنگ سلگی با تقدیر از همکاری دستگاه قضائی با نیروی انتظامی گفت: کاربران به هر برنامه تبلغی در فضای مجازی اعتماد نکنند زیرا افراد سودجو و فرصت طلب از طریق این نرم افزارها، کاربران را به درگاه های جعلی کشانده و اقدام به کلاهبرداری از آنها می کنند.

وی از کاربران فضای مجازی خواست در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا WWW.CYBER POLICE.IR بخش مرکزی فوریت های سایبری لینک گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حمزه
    ۰ ۰

    حساب منم با فیشینگ خالی کردن.سه میلیون.به پلیس فتا شکایت کردم ایا امیدی هست به برگشتش!؟