کد خبر 354340

سرنوشت مردی که زنش را به خاطر طلاق کشت

مرد معتاد که به جرم قتل همسرش به قصاص محکوم شده بود از سوی خانواده مقتول به شرط پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان بخشیده شد، اما چون نتوانسته این مبلغ را بپردازد هشت سال بلاتکلیف در زندان مانده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، رسیدگی به این ماجرا از هشت سال پیش به‌دنبال قتل زن جوانی مقابل دادگاه خانواده کهریزک شروع شد. در تحقیقات پلیس خیلی زود مشخص شد شوهر این زن وقتی متوجه شده که همسرش برای طلاق به دادگاه رفته و دادخواست طلاق داده است او را مقابل ساختمان دادگاه با چاقویی که همراه داشت کشته است.

شوهر این زن که بشدت به مواد مخدر اعتیاد داشت از سوی پلیس دستگیر شد و پس از اعتراف به قتل در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. قضات دادگاه نیز او را به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم کردند.

اما چند سالی گذشت و چون اولیای دم نتوانسته بودند تفاضل دیه را پرداخت کنند تا دامادشان اعدام شود سرانجام راضی شدند به شرط دریافت 300 میلیون تومان دیه از قصاص وی بگذرند. اما این بار نیز چند سال گذشت و قاتل نتوانست پول دیه درخواستی را مهیا کند، بنابراین صبح دیروز از دادگاه خواست او را از این بلاتکلیفی نجات دهند.

وی به قضات گفت: هشت سال است که در زندان عذاب می‌کشم. نه پولی دارم که به خانواده همسرم بدهم و نه آنها رضایت می‌دهند که آزاد شوم. از دادگاه می‌خواهم کمکم کند.قاضی قربانزاده رئیس دادگاه نیز پس از مشورت با مستشار خود مهلت 18ماهه‌ای را به مرد محکوم و خانواده مقتول داد تا در این مدت درباره پرداخت دیه با هم به توافق برسند و گرنه براساس قانون مجازت اسلامی این مرد از زندان آزاد خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر