کد خبر 326136

خرید گوشی ۱۳میلیونی، راز سارقان ۱۵۰خودرو را برملا کرد

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری گروهی از سارقان حرفه ای با بیش از ۱۵۰ فقره سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در مورخه 1397/08/27 پرونده‌ای با موضوع سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو از طریق کلانتری 128 تهران نو به پایگاه ششم پلیس آگاهی واصل شد.  

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم آگاهی به کارآگاهان گفت: از داخل خودروی شخصی ام مدارک هویتی، گوشی تلفن همراه و عابر بانک حاوی رمز سرقت شده است.  

کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی تراکنش مالی متعلق به حساب مالباخته موفق به شناسایی یک مغازه فروش گوشی تلفن همراه در خیابان جمهوری شدند.

در مراجعه به این مغازه مشخص شد فردی همراه با یک خانم جوان به این مغازه مراجعه و اقدام به خرید یک گوشی تلفن همراه به مبلغ 13 میلیون تومان کرده است که در ادامه با انجام اقدامات پلیسی این خانم جوانی به نام شیوا شناسایی شد.  

در تحقیقات از این خانم جوان، وی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که به تازگی با فردی به نام امیر . س آشنا شده و این شخص به بهانه دادن هدیه، اقدام به خرید یک گوشی تلفن همراه به مبلغ 13 میلیون تومان برای وی کرده است.  

با معرفی امیر. س 36 ساله بلافاصله وی به عنوان یکی از سارقین حرفه‌ای داخل خودرو مورد شناسایی قرار گرفت و با شناسایی مخفیگاهش در جنوب شرق تهران دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. 

امیر. س در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت شده اما در ادامه تحقیقات و با ارائه تصاویر مستند و دلایل غیر قابل انکار به ناچار لب به اعتراف گشود و صراحتا به دهها فقره سرقت داخل به همراه یکی از دوستانش به نام یاشار . م اعتراف کرد.  

با شناسایی دومین عضو گروه، یاشار نیز در مخفیگاهش در خیابان محبوب مجاز دستگیر و به ارتکاب بیش از 100 فقره سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو به همراه امیر . س در مناطق پیروزی، نیروی هوای ، تهرانپارس ، افسریه ، مشیریه و ... اعتراف کرد.  

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی خریدار اموال مسروقه به نام سعید . م در منطقه نازی آباد ، این شخص نیز دستگیر و در بازرسی از منزلش مقادیر قابل توجهی از انواع اموال مسروقه و محتویات داخل خودرو کشف شد.  

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان به بیش از 150 فقره سرقت در مناطق جنوب شرق تهران و با بررسی پرونده های مطرح شده با موضوع سرقت داخل خودرو در این مناطق تاکنون بیش از 130 نفر از مالباختگان شناسایی، دعوت و اقدامات قانونی در جهت احقاق حقوق ایشان انجام گرفته و این روند کماکان ادامه دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر