کد خبر 321157

کشف ۷میلیارد تومان اموال سرقتی از انبارهای مالخر مُرفه

معاون مبارزه با سرقت وسایل‌نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری مالخری حرفه‌ای خبر داد که در بازرسی از چندین انبار بزرگ متعلق به وی بیش از ۷ میلیارد تومان انواع اموال مسروقه کشف شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سرهنگ کارآگاه شمس‌الدین میرزکی با اعلام خبر بازداشت مالخر میلیاردی درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: متهم فردی حدوداً 50 ساله دارای چندین فقره محکومیت کیفری به اتهام خرید و فروش اموال سرقتی و پرونده مفتوح در دادسرای ناحیه 34 است و که با قرار وثیقه آزاد بوده است.

وی افزود: چهاردهم آذرماه سال جاری در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهم همچنان در زمینه خرید و فروش اموال سرقتی فعالیت دارد، از این رو حدود دو هفته متهم و انبارهای وی تحت نظر قرار گرفتند.

​​​​میرزکی خاطرنشان کرد: با قطعی شدن خرید و فروش اموال سرقتی توسط این متهم سابقه‌دار با اخذ دستور قضایی شعبه پنج بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران در یک عملیات غافلگیرانه، متهم دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شد.

معاون مبارزه با سرقت وسایل‌نقلیه پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه متهم در ابتدا منکر هر گونه خرید و فروش اموال سرقتی و نگهداری اینگونه اموال مسروقه بود، گفت: از 6 مخفیگاه مالخر در خیابان قزوین (ساختمانی دو طبقه با یک طبقه زیرزمین پر از اموال سرقتی)، هلال‌احمر، سعادت‌آباد، خاوران، حکیمیه و تهرانپارس مقادیر زیادی اموال مسروقه از قبیل 250 طاقه پارچه و چرم، کتابهای خطی نفیس و قدیمی، البسه، دریل، سنگ فرز، چادرهای مسافرتی، لپ‌تاپ، دوربین فیلمبرداری، موتوربرق، جاروبرقی و سرویسهای آشپزخانه به ارزش تقریبی حدود هفت میلیاردتومان کشف شد.

میرزکی با اشاره به اینکه متهم در برخی از انبارهای محل نگهداری اموال مسروقه خود از دوربینهای مداربسته برای رصد محیط پیرامونی خود استفاده می کرد، گفت: متهم در اعترافات خود اعلام داشت که اموال سرقتی را با علم به اینکه سرقتی هستند از 20 هزار تومان تا دو میلیون تومان از سارقان خریداری کرده است.

وی با اشاره به اینکه مالخر از نظر مالی در رفاه کامل است و دارای چندین منزل ویلایی در مناطق مختلف شهر تهران است ، افزود: مالخر در اعترافات خود مدعی است که از حدود پنج سال پیش در این حوزه فعالیت داشته است.

میرزکی با تاکید بر هوشیاری و قاطعیت پلیس در برخورد با سارقان و مالخرانی که با اقدام مجرمانه خود امنیت و آرامش روانی مردم را به مخاطره می‌اندازند، تاکید کرد: لازم است همشهریان عزیز ضمن رعایت اصول لازم برای جلوگیری از وقوع سرقت مثل نگهداری طلاجات و اموال قیمتی در صندوقهای امانات، سپردن منزل به افراد مطمئن، از اموال قیمتی و با ارزش خود عکسبرداری و یا شماره سریال اموال خود را ثبت و نگهداری کنند تا در صورت وقوع سرقت و کشف اموال مسروقه راحت‌تر و سریع‌تر بتوانند اموال خود را تحویل بگیرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر