کد خبر 297944

خواننده زیرزمینی به اعدام محکوم شد

خواننده زیرزمینی که در استودیوی ضبط صدا دست به جنایت زده بود دیروز با حکم قضایی به قصاص محکوم شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جام‌جم، نهم شهریورماه سال 96 جسد غرق خون پوریا 20 ساله که آهنگساز و صدابردار بود در استودیوی ضبط صدا در شهرک ولیعصر پیدا شد. شواهد نشان می‌داد وی با شلیک شش گلوله به قتل رسیده و از استودیوی او کارت عابربانک و یک دستگاه میکروفن ضبط صدا به ارزش تقریبی 10 میلیون تومان به سرقت رفته است. ردپای خواننده زیرزمینی به نام رضا، معروف به رضا‌تک در این پرونده به دست آمد.

متهم 19ساله بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد. وی گفت: پوریا را از قبل می‌شناختم. برای تکمیل آهنگ‌های آلبومم به پول نیاز داشتم و هزینه ضبط صدا در استودیوی پوریا روزانه دو میلیون تومان بود. به همین خاطر از یکی از دوستانم 100 میلیون تومان پول قرض گرفتم اما نتوانستم پول را پس دهم. به همین خاطر به فکر سرقت افتادم و این جنایت رقم خورد. این خواننده زیرزمینی و همدست 17 ساله‌اش مدتی پیش در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند اما یکدیگر را به عنوان عامل جنایت معرفی کردند. رضا ادعا کرد دوستش مهدی با اسلحه به پوریا شلیک کرده اما او به خاطر رفاقت قتل را گردن گرفته است.اما مهدی که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود رضا را دروغگو خواند و گفت او با اسلحه پوریا را کشته است.

دیروز هیات قضایی پس از بررسی مدرک‌های موجود در پرونده و شور و مشورت سرانجام رضا را به قصاص و مهدی را به سه سال زندان محکوم کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر