کد خبر 295088

دستگیری سرکرده باند زورگیری در لانه کبوتر! +عکس

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری چهار جوان زورگیر با ده‌ها فقره سرقت در سطح شهر تهران و شهرری خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، بر اساس اعلام پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کرم یوسف وند گفت: ۹ تیرماه جوانی ۱۸ ساله با مراجعه به گشت کلانتری ۱۳۱ به مأمورین اعلام کرد که توسط دو سرنشین یک موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ قرمز رنگ و با تهدید چاقو مورد سرقت مقرون به ضرب و جرح گوشی تلفن همراهش قرار گرفته است.

با اعلام خبر اولیه مبنی بر وقوع سرقت به شیوه زورگیری در محدوده کلانتری ۱۳۱ شهرری توسط سرنشینان یک موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ قرمز رنگ، اجرای طرح مهار توسط کلانتری ۱۳۱ به مرحله اجرا گذاشته شد و طی آن سرنشین یک موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ به نام علیرضا. ع. (۱۷ ساله) دستگیر شد.

با شناسایی متهم دستگیر از سوی مالباخته به عنوان یکی از سارقین زورگیر، پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری تشکیل و متهم جهت ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

«علیرضا.ع» در همان تحقیقات اولیه صراحتا به بیش از ۵۰ فقره سرقت به شیوه زورگیری در تهران و شهرری با همدستی سه جوان ۱۸ ساله‌ی دیگر به نام‌های محمد، بصیر و حمیدرضا اعتراف کرد.

دستگیری سرکرده گروه در لانه کبوتر

با شناسایی سه عضو دیگر گروه سارقین زورگیر به سرکردگی «حمیدرضا.ت» (۱۸ ساله)، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با شناسایی مخفیگاه وی در منطقه شوش و در حالیکه با اطلاع از حضور از کارآگاهان به پشت بام متواری شده بود، او را در داخل اتاقک مخصوص نگهداری کبوتر دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند؛ در ادامه دو عضو دیگر گروه نیز در دو عملیات جداگانه‌ی همزمان، دستگیر و به پایگاه نهم آگاهی منتقل شدند.

04

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر چهار متهم، افزود: اعضای این گروه از سارقین زورگیر و خشن صراحتا به بیش از ۱۰۰ فقره زورگیری همراه با ضرب و شتم بویژه سرقت از افراد نوجوان در مناطق مختلف شهرری و تهران بویژه در مناطق خراسان و خاوران با استفاده از دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ قرمز و مشکی و در قالب گروه‌های دو یا چهار نفره اعتراف کردند؛ لذا در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به اعتراف صریح متهمین به سرقت‌های متعدد، پراکندگی سرقت‌ها در مناطق مختلف شهر تهران، شناسایی دقیق متهمین از سوی تعدادی از مالباختگان شناسایی شده و به جهت شناسایی دیگر مالباختگان و جرایم ارتکابی متهمین، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری برای انتشار بدون پوشش تصاویر اعضای این گروه از سارقین انجام شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر این سارقین زورگیر شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر