بازیگر معروف مرد ایرانی که قبلا زن بود! / راز تطبیق جنسیت یک بازیگر دیگر لو رفت

جالب است بدانید شهره لرستانی تنها بازیگری نیست که تطبیق جنسیت داد و قبل از او سامان ارسطو که ابتدا اسمش فرزانه بود این عمل را انجام داده است. او حالا ازدواج کرده است و همراه زنش زندگی می کند.

بازیگر معروف مرد ایرانی که قبلا زن بود! / راز تطبیق جنسیت یک بازیگر دیگر لو رفت

اقتصاد آنلاین - سولماز محمدی؛ شهره لرستانی تنها بازیگری نبوده که تطبیق جنسیت داده است و سال ها قبل از فاش شدن تطبیق جنسیت مازیار لرستانی یکی دیگر از بازیگران معروف زن این عمل را انجام داده است و حالا به عنوان بازیگر مرد در عرصه هنری به فعالیت خود ادامه می دهد و دوباره تشکیل خانواده داده است.

بازیگر معروف مرد ایرانی که ابتدا زن بود

سامان ارسطو، بازیگر معروف سینمای ایران یکبار در ۲۴ سالگی به اصرار خانواده ازدواج کرد و بعد از یک روز زندگی با شوهر، از او جدا شد. او یک ترنسکشوال بوده که در سال ۱۳۸۷، در سن ۴۱ سالگی، تغییر جنسیت داد و از آن پس نام خود را از فرزانه به سامان تغییر داد.

بازیگر معروف مرد ایرانی که ابتدا زن بود! / راز تطبیق جنسیت یک بازیگر دیگر لو رفت

او در یکی از مصاحبه هایش گفته است که از همان شش یا هفت سالگی متوجه تفاوتم با دختر بچه های دیگر شدم و هیچ وقت مانند آنها کفش پاشنه بلند و پیراهن نپوشیدم اما ترس از تنها شدن باعث شد که به تغییر جنسیت فکر نکنم تا اینکه در سال ۱۳۸۷، در ۴۱ سالگی بالاخره تصمیمم را گرفتم و با کمک دوستانم در داخل ایران عمل های تطبیق جنسیت را انجام دادم.

هزینه عمل تطبیق جنسیت

سامان ارسطو درباره هزینه جراحی‌اش اینگونه توضیح داده است: دو تا جراحی اولم نزدیک به ۹ میلیون تومان هزینه داشت که با کمک مهتاب کرامتی و پادرمیانی‌هایش به ۴۰۰ هزار تومان رسید و این واقعاً کمک بزرگی بود که هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنم. جراحی دوم که مهم‌ترین و اصلی‌ترین جراحی بود پول زیادی می‌خواست؛ چیزی حدود ۲۰ میلیون تومان که با کمک ۳۰ نفر از همکارانم این مبلغ تهیه شد.

با شوهرم اسم جدید انتخاب کردیم!

سامان ارسطو در پاسخ به این سوال که چطور از فرزانه به سامان رسیدید، تاکید می‌کند: وقتی تغییر جنسیت دادم، با همسرم اسم‌هایی مثل فرزین، بردیا و سامان را انتخاب کردیم، هرکدام را چند روز صدا زدیم؛ سامان بیشتر از همه اینها به من می‌آمد و دوستش داشتم. سال ۸۷ با همسرم نامزد کردیم، ۹ تیر ۸۸ تاریخ عقدمان بود و اردیبهشت ۹۰ از هم جدا شدیم. قسمت این بود که اینطوری زندگی کنم.​سامان ارسطو در سال ۱۳۹۴ مجددا ازدواج کرد.

ارسال نظر

 • فروغ
  ۷ ۲

  الهی خدا همیشه پشت وپناهتون باشه

 • سعید
  ۱۹ ۱۵

  نمدنم هدفتون از ترویج این نوع کارا چیه... ب خاطر یه مطلب میخاید جامعه رو ب گند بکشید تا خیلیا برن سمت عمل جنسبت.. واقعا خجالت اوره...

  • آفاق
   ۱۵ ۶

   انگار تو اصلا حالت خوب نیست!!!!؟؟؟؟
   تا کفش کسی رو نپوشیدی راه رفتنشو قضاوت نکن!
   به والله سزاوار نیست انقدر مردم رو با حرفاتون بچزونید!!!!!!
   از فیلتر کلی روانشناس و دکتر باید بگذرن و تائید بشن برا عمل تطبیق جنسیت! چرا انقدر مغزتون پوچ و زبانتون گزنده س!؟

  • Fashu Poshteh
   ۱۰ ۳

   چرا شما هیچوقت بزرگ نمیشین ، چرا مثل مادر بزرگم فکر می‌کنی ، چرا به آدمها احترام نمی‌ذاری ؟!چرا چ چ چ چ چ

 • ناشناس
  ۴ ۱۴

  هر میمونی زشتر بازیش بیشتز

  • حامد
   ۱ ۰

   چرا وقتی میتونید ساکت باشید ، اینقدر حرف میزنید

 • ن
  ۶ ۵

  به سامان مرد بودن می یاد ولی به مازیار لرستانی نمی یاد چون هم چهره زنانه داره هم صداش زنانه است شما این فکر و نمیکنید

  • ناشناس
   ۰ ۰

   این بنده خدا مشکل داره که میخاد تغییر جنسیت بده شما مطلب درست بخوانید میگن مشکل داریم حتما دو جنسه هستن وگرنه این کارو نمیکردن

  • جگر
   ۰ ۰

   کاملا درست گفتی مرسی

 • النا
  ۰ ۰

  نه

 • فرهنگی
  ۲ ۰

  عزیزان اینا نوعی مشکل جنسیتی دارن دست خودشون نیست
  خب برین در مورد مشکلات ترنس و... تحقیق کنید

آخرین خبر ها