• صفحه اصلی
  • حاشیه
  • شرکت کنندگان «خنداننده شو» و «عصر جدید» بیرون از برنامه چقدر دستمزد می گیرند؟
تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

شرکت کنندگان «خنداننده شو» و «عصر جدید» بیرون از برنامه چقدر دستمزد می گیرند؟

«ما آرزو داریم مردم را بخندانیم»، «آرزو داریم روی صحنه‌های بزرگ اجرا کنیم» و... این جملات شرکت کننده‌های مسابقات استعدادیابی تلویزیون را شاید یادتان بیاید. چهره‌هایی که ابتدا آدم‌هایی معمولی بودند و با حضور در مسابقات استعدادیابی پربیننده، طرفداران زیادی به دست آوردند و صفحه‌های اینستاگرامی‌شان از چند صد فالوئر به صدها هزار مخاطب رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین، مصطفی میرجانیان در خراسان نوشت: شاید برای شما هم سوال باشد شرکت کننده‌ها و قهرمان‌های مسابقات استعدادیابی که روزگاری آرزوی دیده شدن داشتند حالا برای شرکت در یک برنامه و مراسم چقدر پول می‌گیرند؟

در گزارش امروز به صورت تلفنی، تلگرامی یا در دایرکت سراغ چند چهره کمدین، خواننده، شعبده باز و... رفتیم و به عنوان یک برند معروف از آن‌ها پرسیدیم که برای یک اجرای کوتاه در مراسم چقدر پول می‌گیرند؟

از «خنداننده شو» تا «فوتبال ۱۲۰»

همان روزی که رامبد جوان از شدت خنده، خودکار را پرتاب کرد و فریاد زد «اجازه بده نفس بکشیم»، می‌شد حدس زد ابوطالب حسینی به زودی یکی از برترین استندآپ‌کمدین‌های تلویزیون شناخته شود.

نایب قهرمان فصل دوم «خنداننده شو»، در ادامه در بخش فان برنامه «فوتبال ۱۲۰» شبکه ورزش هم با شوخی‌ها و کنایه‌هایش درخشید و در آخرین فصل از «خنداننده شو» به عنوان مربی حضور داشت.

مدیر برنامه او از اولین شرط دعوت مراسم توسط ابوطالب حسینی می‌گوید: «لازم است که سالن مراسم به شکل آمفی تئاتری باشد، وگرنه این کمدین در سالن‌هایی مانند تالارها و سالن اجتماعات و... اجرا نمی‌کند.»

او هزینه اجرای ابوطالب حسینی را برای هر ۲۰ دقیقه، ۱۵ میلیون اعلام می‌کند.

شعبده‌بازی‌های میلیونی فینالیست «عصر جدید»

سعید فتحی روشن ،شعبده باز و منتالیست معروف سال‌های اخیر یکی از ۵ فینالیست «عصر جدید» است.

اجراهای او در زمان پخش فصل اول برنامه به قدری تعجب برانگیز بود که شایعات درباره قدرت‌ ماورایی‌اش در برخی صفحات زرد اینستاگرامی قوت گرفت.

او می‌گوید: «اجرای برنامه برای نهاد‌ها و سازمان‌ها ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد.» او البته هزینه طراحی یک شعبده بازی اختصاصی را حداقل ۱۵ میلیون اعلام می‌کند که بسته به شرایط اجرا، مبلغ هم افزایش پیدا ‌می‌کند.

این شعبده باز همچنین می‌گوید به دلیل شلوغی برنامه‌هایش، لازم است از مدتی پیش زمان مراسم را با او هماهنگ کنیم.

شرایط خاص کمدین «عصر جدید»

علی فریادی، دانشجوی رشته پزشکی از تبریز را حتما یادتان هست. او یکی از شرکت کننده‌های فصل دوم عصر جدید بود که بخش‌هایی از استندآپش درباره «مردم معمولی» و «خانواده‌های معمولی» وایرال شد.

مدیر برنامه این کمدین در گفتگو با خبرنگار ما توضیح می‌دهد: «شرط اول اجرای علی فریادی این است که سالن مراسم، آمفی تئاتری باشد و صحنه استیج از نظر نور و صدا هم شرایط استانداردی داشته باشد.»

او ادامه می‌دهد: «هزینه اجرا‌های علی فریادی از ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است و بستگی به این دارد که چند دقیقه اجرا بخواهید، بلیت فروشی داشته باشید یا نه و... مثلا برای ۱۰ دقیقه اجرایی که فقط کارمندان خودتان در آن حاضر باشند ۱۰ میلیون تومان می‌گیریم و این برای اجرا‌هایی است که متن اختصاصی نخواهید.»

استندآپ، دقیقه‌ای ۷۵۰ هزار تومان

امیرحسین قیاسی از شرکت کنندگان فصل دوم «خنداننده شو» بود و همان زمان اجراهایش اعلام کرد بیشتر شوخی‌ها و متن استندآپش را خودش می‌نویسد و در متن کمدین‌های دیگر هم، دستی در نوشتن دارد.

او که روزگاری بخش طنز برنامه «هفت» را اجرا می‌کرد، این روز‌ها برنامه‌ای هفتگی در پلتفرم فیلیمو دارد. مدیر برنامه این کمدین هم هزینه اجرای او را دقیقا مشابه ابوطالب حسینی اعلام می‌کند. یعنی هر ۲۰ دقیقه ۱۵ میلیون تومان.

او اضافه می‌کند: «ما می‌توانیم ۳-۴ دقیقه شوخی اختصاصی برایتان بنویسیم و بقیه شوخی‌هایمان همان متن‌هایی است که در سازمان‌های دیگر اجرا کردیم.»

اجرا‌های ۸ میلیونی سهرابیِ دل‌ها

نیما سهرابی از اولین قسمت «خنداننده شو ۳» که با وجود تعریف و تمجید داوران، به مرحله آرای مردمی رفت، به عنوان کمدین مظلوم و آرام و احساساتی «خندوانه» شناخته شد.

مدیر برنامه نیما سهرابی هم هزینه اجرای او را مانند محمدحسین توسلی برای هر ۲۰ دقیقه ۸ میلیون اعلام می‌کند، اما می‌گوید: «کمدین‌ها مثل آقای ریوندی، شومن نیستند و کار متفاوتی دارند. شومن‌ها تقلید صدا، موسیقی و... دارند و گاهی حتی تا یک ساعت هم می‌توانند روی صحنه باشند، اما کمدین‌ها بر مبنای متن کار می‌کنند و نمی‌توانند بیشتر از ۲۰ دقیقه روی صحنه باشند.»

او ادامه می‌دهد: «روال کارمان این شکلی است که از ۲ هفته قبل هماهنگ می‌کنیم و شرایط پرداختی‌مان هم به این شکل است که نصف مبلغ را پیش پرداخت می‌گیریم و روز قبل از مراسم هم باقی مانده را تسویه می‌کنیم.»

اجرای ۸ میلیونی فینالیست «خنداننده شو ۳»

محمدحسین توسلی یکی از کمدین‌های فصل سوم مسابقه «خنداننده شو» بود که موفق شد با رای مردمی تا فینال این مسابقات راه پیدا کند. مدیر برنامه او هزینه اجرای یک برنامه ۲۰ دقیقه‌ای را مبلغ ۸ میلیون تومان اعلام می‌کند و می‌گوید: «این هزینه‌ها برای مراسم داخل تهران است.

اگر بخواهید این چهره یزدی را به شهرستان‌ها دعوت کنید، ۱۵ درصد به این مبلغ اضافه می‌شود. ضمن این‌که هزینه بلیت هواپیما و اسکان و... هم با دعوت کننده است.»

منبع: خراسان
این مطلب برایم مفید است
۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها