کد خبر 445989

صندوق بین‌المللی پول ۱۴.۳میلیون دلار بدهی تانزانیا را بخشید

صندوق بین المللی پول در بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور کمک مالی به تانزانیا درپی بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، ۱۴.۳ میلیون دلار از بدهی‌های این کشور را که تاریخ سررسید آن‌ها بین ۱۲ ژوئن تا ۱۳ اکتبر بوده، بخشیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل ازتسنیم،  بلومبرگ نوشت، صندوق بین المللی پول در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد، اعلام کرد که به منظور کمک مالی به تانزانیا درپی بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، 14.3 میلیون دلار از بدهی‌های این کشور را که تاریخ سررسید آن‌ها بین 12 ژوئن تا 13 اکتبر بوده، بخشیده است.

صندوق بین المللی پول همچنین تاکید کرد که کمک‌های بیشتر این صندوق به تانزانیا که از تاریخ 14 اکتبر 2020 تا 13 آوریل 2022 را پوشش خواهد داد، منوط به دسترسی به منابع مالی در بسته کمکی موسوم به «صندوق مهار و جبران فاجعه» خواهد بود.

درصورت ارائه بسته کمکی دوم به این کشور مبلغ کل بخشش بدهی به حدود 25.7 میلیون دلار خواهد رسید.

بر اساس اعلام صندوق بین المللی پول، این پاندمی چشم‌انداز کوتاه مدت اقتصاد کلان تانزانیا را تضعیف کرده است. این کشور با کاهش چشمگیر درآمد حاصل از گردشگری، فشارهای بودجه و همچنین کاهش تولید ناخالص داخلی مواجه شده است.

فیلیپ مپانگو، وزیر دارایی تانزانیا گفت که این کشور به دنبال دریافت 272 میلیون دلار از تسهیلات اعتباری سریع صندوق بین المللی پول است و با شرکت‌های ارائه دهنده تسهیلات در حال گفتگو است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری