{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 423099

ذخایر ارزی چین تا پایان فوریه به ۳.۱۰تریلیون دلار کاهش یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع گسترده کرونا در چین و ورود بانک مرکزی این کشور به بازارها، میزان ذخایر ارزی چین در ماه فوریه  پس از چهار ماه روند نزولی به خود گرفته است و آن طور که دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین اعلام کرده، میزان ذخایر ارزی این کشور با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به ماه فوریه به ۳.۱۰۷ تریلیون دلار رسیده است.  

چین بزرگ‌ترین دارنده ذخایر ارزی جهان است و به نظر می رسد کاهش ۸.۷۷۹ میلیارد دلاری ذخایر ارزی در ماه فوریه در ماه بعد نیز ادامه پیدا کند. طی ماه های اخیر چین به لطف اجرای سیاست های سخت گیرانه بر روی سرمایه از خروج منابع ارزی به خارج از این کشور تا حد زیادی جلوگیری کرده بود.  

برخی از کارشناسان اقتصادی نگران اند که شیوع گسترده ویروس کرونا که تاکنون جان بیش از ۳۰۰۰ نفر را در چین گرفته است بر توانمندی دولت برای احیای رشد اقتصادی در سه ماهه نخست امسال اثر منفی بگذارد.  

تا پایان فوریه چین دارای ۱۰۰.۸۵ میلیار دلار ذخایر طلا نیز بوده است که در مقایسه با ماه قبل ۱.۸۶ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.  

سخنگوی دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین با اشاره به حفظ ثبات در محیط کلان اقتصادی چین با وجود افزایش نااطمینانی ها گفته است که دولت از طریق بهبود ساختارهای اقتصادی و تعادل‌بخشی به میزان عرضه و تقاضا در بازار ارز، به دنبال تداوم رشد نیرومند ذخایر ارزی خود در آینده است.

وی افزود: زیرساخت های اقتصاد چین بسیار نیرومند هستند و با تداوم اجرای اصلاحات مورد نیاز برای مقابله با ریسک‌ها و چالش های موجود، میزان ذخایر ارزی در سطح مطلوب باقی خواهد ماند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری