کد خبر 423032

ترامپ قصدی برای توقف تجمعات انتخاباتی‌اش ندارد

رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی نشان داد نیتی برای متوقف ساختن تجمعات انتخاباتی‌اش به رغم تداوم بحران فزاینده مربوط به شیوع ویروس کرونای جدید در این کشور ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این موضوع در حالی از سوی ترامپ مطرح شده که مقام‌های آمریکایی نخستین مورد از ابتلا به ویروس کرونا را در شهر واشنگتن در فاصله کمی از کاخ سفید تایید کرده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص موضوع شیوع ویروس کرونای جدید در محل اقامتگاه تفریحی‌اش در مارالاگو واقع در فلوریدا جایی که میزبان ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل بود، گفت: ما قرار است تجمعاتی شگفت‌انگیز داشته باشیم و خیلی خوب عمل خواهیم کرد. ما کارمان را در قبال این موضوع عالی انجام داده‌ایم.

دونالد ترامپ این پاسخ را در قبال این پرسش که آیا تجمعات وی تحت عنوان «آمریکا را با عظمت نگه داریم» ادامه خواهند یافت یا خیر، مطرح کرد.

این اظهارنظرهای دونالد ترامپ در حالی مطرح شده که تعداد موارد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در سراسر آمریکا از ۴۰۰ نفر گذشته و منجر به مرگ ۱۹ نفر شده است.

دونالد ترامپ در پاسخ به این‌که آیا از بابت گسترش ویروس کرونا به فاصله چند کیلومتری کاخ سفید نگران است، گفت: خیر من ابدا نگران نیستم.

ترامپ این بازدید از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در روز جمعه تاکید کرد: ریسک داشتن این تعداد داشتن افراد زیاد در فاصله نزدیک این محل ابدا من را آزرده خاطر نمی‌کند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ در آمریکا در وب‌سایت خود به مردم نسبت به حضور خود در مکان‌های پرجمعیت هشدار داده و افراد آسیب‌پذیر نظیر به سالمندان را تشویق به ماندن در خانه کرده است.

با این حال رئیس جمهوری آمریکا اخیرا تجمعات خود را که معمولا با حضور تعداد قابل توجهی از شهروندان برگزار می‌شود افزایش داده و به بیش از یک مورد در هفته رسانده است.

با این حال وب‌سایت وی هم‌اکنون اعلام کرده که برای روزهای آینده هیچ تجمعی برنامه‌ریزی نشده است اما دلیلی برای آن ذکر نکرده است.

دونالد ترامپ مکررا به خاطر اقدامات و صحبت‌های متناقضش با توصیه‌های کارشناسان دولتش درباره موضوع شیوع ویروس کرونای جدید مورد انتقاد قرار گرفته است.

او روز جمعه در کنفرانس خبری در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا مدعی شد: تست‌های مربوط به این ویروس برای هر کسی که احتیاج داشته باشد فراهم است در حالی که این ادعای درستی نبود.

او در عین حال فرماندار ایالت واشنگتن را شدیدا مورد حمله قرار داده و او را یک مار خواند.

دونالد ترامپ فاش کرد که او ترجیح می‌داد که آمریکایی‌های بیمار در یک کشتی کروز را سرگردان نگه دارد تا تعداد موارد آلودگی را کاهش دهند.

او همچنین از سی ان ان شکایت کرده و از این‌که مردم به خاطر آنفلوآنزا بمیرند، اظهار تعجب کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر