{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 407139

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت مردم عراق با حضور گسترده در مراسم تشییع پیکر شهدای حمله تروریستی اخیر در عراق، به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا پاسخ دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه با اشاره به تشییع باشکوه پیکرهای شهدای حمله اخیر آمریکا در عراق، گفت مردم عراق با این حضور به اظهارات «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا پاسخ دادند. 

پامپئو ساعاتی بعد از ترور سردار «قاسم سلیمانی» و همراهان او، در توییتر مدعی شده بود که مردم عراق از این ترور خوشحالند و در خیابان‌ها در حال رقص و پایکوبی هستند.

ظریف در واکنش به این اظهارات و با انتشار تصاویری از حضور گسترده مردم عراق در مراسم تشییع پیکر شهدا، در توییتر نوشت: «۲۴ ساعت پیش، آن دلقک گستاخ - که نقاب دیپلمات به چهره دارد - ادعا کرد مردم در شهرهای عراق در حال پایکوبی هستند.»

وی افزود: «امروز، صدها هزار نفر از برادران و خواهران سرافراز در سرتاسر عراق به او پاسخ دادند. پایان حضور شرارت‌بار ایالات متحده در غرب آسیا آغاز شده است.»

امروز روزنامه «نیویورک‌تایمز» در گزارشی در مورد تشییع پیکر شهدا، نوشت ده‌ها هزار نفر با حضور در این مراسم در بغداد فریاد انتقام‌خواهی سردادند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری