کد خبر 392444

ترامپ بار دیگر برای اون خط و نشان کشید

رئیس‌جمهور آمریکا با ارسال نامه‌ای به همتای کره جنوبی خود تصریح کرد که به دنبال پیشبرد هدف مشترک خلع سلاح اتمی کره شمالی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دفتر «مون جائه این» رئیس‌جمهور کره جنوبی امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته در یک نامه شخصی به مون، بر تعهد خود نسبت به «هدف مشترک» با سئول در خلع سلاح کره شمالی و «برقراری صلح در شبه‌جزیره کره» تأکید کرده است.

بنا به گزارش خبرگزاری یونهاپ، ترامپ در نامه‌ای برای اعلام تسلیت خود به رئیس‌جمهور کره جنوبی به دلیل از دست دادن مادرش، این پیام را منتقل کرده است و آنطور که دفتر مون اعلام کرده است، «رابرت اوبرین» مشاور امنیت ملی امریکا در دیدار با مون در بانکوک، این پیام را منتقل کرده است.

طبق گفته دفتر مون، ترامپ در این نامه ابراز امیدواری کرده تا در راستای هدف مشترک عاری‌سازی کره از تسلیحات هسته‌ای و دستیابی به صلح پیش روی کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا در نامه خود تأکید کرده است که کره جنوبی و آمریکا به تلاش‌ها برای روزی ادامه می‌دهند که خانواده‌هایی که در دو طرف منطقه غیرنظامی دو کره از یکدیگر جدا شده‌اند، مجدداً به یکدیگر بپیوندند.

روز گذشته (دوشنبه)، رئیس کمیته روابط بین‌الملل مجلس سنای روسیه نیز در جمع خبرنگاران در توکیو گفت، کره شمالی حقیقتا آماده انجام تعهدات خلع سلاح اتمی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر