کد خبر 391258

بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را کاهش داد

بانک مرکزی آمریکا در ادامه آزمون و خطاهای مکرر درباره سیاست‌های مالی، نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد کاهش داد.

به گزارش رویترز، شب گذشته بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در این کشور دوباره کاهش دهد.جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد: نرخ بهره را 0.25 درصد کاهش داده و در محدوده 1.5 تا 1.75 درصد است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وی گفت: اقتصاد آمریکا در شرایط مناسبی قرار دارد و حتی در کنفرانس خبری، برای خبرنگاران فهرستی از استدلالاتی که نشان بدهد استراتژی فدرال رزرو درباره سیاست‌های مالی مناسب و مطابق با اقتصاد آمریکا است را ارائه کرده است. این در حالی است که آمارها نشان می‌دهد در سه ماهه سوم امسال اقتصاد آمریکا نسبت به قبل کاهش داشته است.

ترامپ بارها از سیاست‌های جرومی پاول رئیس جدید فدرال رزرو  انتقاد کرده و این انتقادات حتی تا مرز اخراج وی نیز رسیده است.

سیاست‌های آمریکا پیش از این افزایش نرخ بهره در آمریکا بود ودر حالی که این کشور هشت سال نرخ بهره را در محدوده صفر نگه داشته بود، در دوره ریاست جانت یلن افزایش نرخ بهره آغاز شد و چهار دوره متوالی نرخ بهره را در آمریکا افزایش داد و به محدوده 2 درصد رساند، اما رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا سیاست عکس اتخاذ کرده و نرخ بهره را دوباره کاهش می‌دهد.

به اعتقاد کارشناسان، افزایش نرخ بهره در شرایط وضعیت مناسب اقتصادی و نیز افزایش اشتغال انجام می‌شود و کاهش نرخ بهره در شرایط وضعیت نامناسب اقتصادی صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    خب که چی ؟ الان این موضوع به ما ارتباطی داره؟
    شاید منظورتون اینه که توجیهی باشه که اینجا هم نرخ بهره بانکی کم بشه!!!
    ولی محض اطلاعتون باید بگم که شما تو 2 سال قبل بدلیل کاهش تورم به طبل کاهش سود بانکی میکوبدید ولی حالا که تورم رسیده به مرز 40 درصد دوست دارم نظرتون رو بدونم