{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 381447

رئیس دفتر رئیس جمهوری در دیدار و گفت و گو با وزیر حمل و نقل ترکیه گفت: دولت ایران مصمم به توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با ترکیه در ابعاد دو جانبه و منطقه ای است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمود واعظی عصر سه‌شنبه و در حاشیه بیست و هفتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه که در آنکارا در حال برگزاری است، با وزیر حمل و نقل ترکیه دیدار کرد و افزود: اعتماد و اراده‌ای که دو دولت ایران و ترکیه برای روابط راهبردی دارند، بزرگترین پشتوانه برای توفیق و عملیاتی شدن مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی است.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اینکه «اجلاس سه جانبه سران ایران، ترکیه و روسیه در مورد سوریه که با میزبانی شایسته دولت ترکیه برگزار شد بازتاب بسیار خوبی در سطح منطقه و جهان داشت»، گفت: نتیجه دور پنجم اجلاس سران روند آستانه نیز موجب ثبات و امنیت بیشتر در منطقه و کمک به مردم مظلوم سوریه خواهد بود.
واعظی با تشکر از این که دولت ترکیه همواره در خصوص تحریم‌های آمریکا از دولت و ملت ایران حمایت کرده است، افزود: امیدواریم شورای عالی روابط راهبردی دو کشور طی ماه های آینده در تهران برگزار شود.
رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه با ابراز امیدواری نسبت به اینکه کمیسیون مشترک همکاری ها در جلسه جاری نقشه راه روابط در ۲ سال آینده را نهایی کند، افزود: توسعه همکاری ها در حوزه حمل و نقل و ترانزیت، پیشران توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور است.
واعظی ادامه داد: در حال حاضر ارتباط ریلی دو کشور از طریق دریاچه وان انجام می‌شود که ضروری است برای کاهش تاخیر و زمان دسترسی، این ارتباط ریلی در مسیر جدید ایجاد شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوری ایجاد درگاه مشترک مجازی (الکترونیکی) و پنجره واحد در مرزهای دو کشور را گام مهمی برای تبادل بهنگام اطلاعات و توسعه روابط برشمرد.

تاکید بر حل مشکلات پروازهای مسافری ایران
«جاهد تورهان» وزیر حمل و نقل ترکیه نیز در این دیدار گفت: کمیته حمل و نقل در کمیسیون مشترک به تفاهم های بسیار خوبی رسیده است که با اجرایی شدن آن گام بزرگی در ارتباطات جاده‌ای و حمل و نقل ریلی و هوایی بین دو کشور برداشته خواهد شد.
وی ظرفیت‌های بزرگ دو کشور برای توسعه روابط ترانزیتی دوجانبه و منطقه‌ای را یادآور شد و افزود: همکاری دو کشور با نهایت دوستی ادامه دارد و امیدوارم نتایج نشست کمیسیون مشترک همکاری ها زمینه ساز تحقق همه ظرفیت ها و جهش در روابط دو کشور در حوزه حمل و نقل و ارتباطات باشد.
وزیر حمل و نقل ترکیه تاکید کرد: تمام تلاش خود را برای حل هر گونه مشکل در زمینه پروازهای مسافری ایران به این کشور صورت خواهد داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری