{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 376347

سخنگوی وزارت خارجه چین همزمان با سفر وزیرخارجه ایران به پکن از آمادگی این کشور برای گسترش روابط با تهران خبر داده و خواستار گشوده شدن درب‌های گفتگو با ایران از سوی ترامپ شد.

به گزارش رویترز، «گنگ شوانگ»، سخنگوی وزارت خارجه چین در جلسه خبری هفتگی خود با خبرنگاران، به سفر «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به چین اشاره کرد و افزود که پکن آماده توسعه همکاری ها با ایران در بخش های مختلف است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین، ظریف در راس هیاتی وارد چین شده است و با «وانگ یی» همتای چینی خود دیدار و گفت و گو کرده است.

شوانگ در ادامه افزود که کشورش و ایران همواره طی چهار دهه گذشته روابط پایدار و رو به رشدی داشته اند و وزرای خارجه دو کشور نیز امروز در پکن درباره موضوعات بین المللی و منطقه ای مورد علاقه دو طرف گفت و گو کردند.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین در سخنان خود خواستار گشودن درب مذاکره و گفتگو از سوی ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با ایران شده و افزوده است که چین در تلاش برای کاهش تنش‌هاست.

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه چین همزمان با حضور وزیرخارجه ایران در پکن عنوان شده است.

محمدجواد ظریف یک روز پیش از سفر به چین نیز در یادداشتی که رسانه‌های چینی آن را منتشر کرده بودند به سابقه روابط تهران با پکن پرداخته و در این ارتباط گفته بود هر دو طرف خواهان روابط تجاری «منصفانه و متوازن» هستند و هر دو از سوی «خصومت تعصب‌آمیز، عوام‌فریب و یکجانبه‌گرای خارجی» تحت فشار قرار دارند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری