{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 371485

وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه «عربستان باید به جنگ یمن پایان دهد»، گفت که «از ابتدا گفته بودیم که بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد».

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران امروز(دوشنبه) در حاشیه نشست رسانه‌ای به مناسبت روز خبرنگار با شبکه «المسیره» گفت‌و‌گوی کوتاهی انجام داده است.

وزیر امور خارجه ایران به المسیره گفت که «قطعا پایان جنگ یمن، نقطه عطف کشورهای منطقه خواهد بود».

محمد جواد ظریف افزود: «از ابتدا گفته بودیم که بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد و کشورهای متخاصم اکنون(بعد از پنج سال) باید به جنگی که تصور می‌کردند ظرف چند هفته اول پایان می‌یابد، خاتمه دهند».

وزیر خارجه ایران تاکید کرد که «ایران مشکلی با عربستان سعودی ندارد، اما ریاض می‌خواهد در جنگ یمن پیروز شود که  این محقق نخواهد شد».

جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن از ابتدای سال 1394 تاکنون در جریان است و طی این مدت هزاران نفر از مردم یمن زیر بمباران مستقیم ائتلاف سعودی کشته و زخمی شده‌اند.

عربستان سعودی و متحدان آن تصور می‌کردند مردم بی‌دفاع یمن در همان هفته‌های اول جنگ تسلیم حملات پیاپی ائتلاف سعودی می‌شوند، اما مردم یمن طی پنج سال اخیر ثابت کردند که شکست ناپذیرند و در برابر تجاوزات تسلیم نمی‌شوند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری