کد خبر 358177

کرملین: پوتین و ترامپ احتمالا در ژاپن دیدار می‌کنند

کاخ کرملین امروز (جمعه) اعلام کرد، احتمالا فرصتی برای دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا در نشست ماه ژوئن گروه بیست در اوزاکا ژاپن وجود دارد.

به گزارش اینترفکس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گزارش داد: قطعاً فرصتی وجود دارد. احتمال دارد که هر اتفاقی در نشست همین ماه در اوزاکا ژاپن بیفتد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، نشست گروه بیست ۲۸ و ۲۹ ژوئن (هفتم و هشتم تیر ماه) در اوزاکای ژاپن برگزار می‌شود. رهبران روسیه و آمریکا قرار بود در نشست سال گذشته گروه بیست در بوئنوس آیرس دیدار کنند اما این دیدار دقیقه ۹۰ از سوی آمریکا لغو شد.

سخنگوی کرملین همچنین تاکید کرد، تدارکاتی برای سفر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به عربستان سعودی در دست اجراست اما هنوز زمان مشخصی برای آن تعیین نشده است و پس از تعیین آن اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.

پسکوف همچنین در حاشیه نشست بین‌المللی اقتصادی سن‌پترزبورگ به خبرنگاران گفت: بریتانیا مسوول تنش در روابط با روسیه است و درخواست لندن از مسکو برای تغییر رفتار در عرصه بین‌المللی بی‌اساس است.

سخنگوی ترزا می، نخست‌وزیر مستعفی بریتانیا پنج‌شنبه گفته بود لندن تنها در صورت تغییر رفتار روسیه می‌تواند روابط بهتری با آن داشته باشد. سخنگوی کرملین تاکید کرد: ما رفتارمان را تغییر نمی‌دهیم چون تمام آنچه روسیه می‌خواهد روابط سودمند دوجانبه است که بر پایه احترام به منافع دوجانبه باشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری