{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 357835

اغلب کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به جز سلطان نشین عمان روز گذشته(دوشنبه) را آخرین روز ماه رمضان و امروز را عید سعید فطر دانستند این در حالی است که ایران، اردن، سوریه، مصر، فلسطین، تونس، سودان و دولت نجات ملی یمن فردا (چهارشنبه) را عید فطر اعلام کرده اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مسلمانان جهان اسلام پس از یک ماه روزه داری و عبادت هم اکنون فرارسیدن عید سعید فطر را جشن می گیرند، این عید در برخی کشورها امروز (سه شنبه) و در برخی دیگر از کشورهای مسلمان فردا (چهارشنبه) اعلام شده است.

بر پایه گزارش رسانه های رسمی جهان اسلام کشورهای ترکیه، افغانستان، عربستان سعودی، امارات، قطر، کویت، بحرین، موریتانی، سومالی، جیبوتی، الجزایر، اقلیم کردستان عراق و دارالافتای اهل تسنن لبنان دیروز (دوشنبه) را روز آخر ماه رمضان و امروز (سه شنبه) را عید اعلام کردند.

در همین حال ایران، سوریه، اردن، تونس، لیبی، سودان، مصر، فلسطین و دولت نجات ملی یمن (انصارالله) به طور رسمی اعلام کردند که هلال ماه شوال هنوز در این کشورها رویت نشده است و امروز سه شنبه آخرین روز ماه مبارک رمضان خواهد بود.

برخی کشورها نیز مانند عمان، مراکش، شیعیان عراق و لبنان امروز (سه شنبه) را ۲۹ ماه مبارک رمضان می دانند و در نتیجه شامگاه امشب به استهلال ماه شوال می پردازند.

درمیان دیگر کشورهای مسلمان نیز، مالزی، اندونزی، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، فیلیپین، تایلند، پاکستان، بنگلادش، هند و برونئی هم شامگاه امشب مصادف با بیست ونهم ماه مبارک رمضان به استهلال ماه شوال می پردازند.

مسلمانان صربستان نیز که شمار آنان به بیش از ۳۰۰ هزار نفر می رسد صبح امروز (سه شنبه) نماز عید فطر خود را در مسجد "بایراکلی" بلگراد برگزار کردند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری