کد خبر 346979

درخواست ترامپ از نتانیاهو برای قطع روابط با چین

رسانه‌های خبری رژیم صهیونیستی از درخواست رئیس جمهور ایالات متحده از نخست وزیر اسرائیل برای قطع روابط این رژیم با چین خبر می‌دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، نشریه تایمز اسرائیل به نقل از شبکه 13 تلویزیون این رژیم گزارش داده است که درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر قطع روابط تل آویو با پکن چند دقیقه پس از اقدام واشنگتن در به رسمیت شناختن بلندی‌های جولان به عنوان بخشی از سرزمین‌های اشغالی مطرح شده است.

ترامپ از نتانیاهو خواسته است تا روابط خود را با چین قطع کند و در غیر این صورت به همکاری های امنیتی واشنگتن با تل آویو پایان خواهد داد.

ترامپ خطاب به نتانیاهو گفته است: "اگر نفوذ چین در اسرائیل را محدود نکنید؛ همکاری‌های امنیتی با آمریکا لطمه خواهد دید."

وبگاه خبری آکسیوس نیز اعلام کرده است که درخواست ترامپ از نخست وزیر اسرائیل روز 26 مارس چند دقیقه پس از اعلام به رسمیت شناختن بلندی‌های جولان به عنوان بخشی از سرزمین‌های اشغالی از سوی ترامپ مطرح شده است.

این درخواست ترامپ یک تناقض شگفت انگیز و آشکار در روابط دو متحد به شمار می‌رود، به خصوص آنکه روابط دو طرف در زمان ریاست جمهوری ترامپ تقویت شده است.

البته مقام‌های رژیم صهیونیستی فاش کرده‌اند که این نخستین بار نبوده است که چنین درخواستی برای قطع روابط تل آویو با پکن از سوی مقام‌های آمریکایی مطرح شده است.

در ماه ژانویه نیز جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز درخواست مشابهی را مطرح کرده است. مایک پامپئو نیز طی شش ماه گذشته این درخواست را از تل آویو داشته است.

این گزارش افزود: واقعیت این است که مطرح شدن این درخواست از سوی ترامپ نشان می‌دهد که کاخ سفید نسبت به این مساله کم طاقت شده و صبر خود را از دست داده است.

بر اساس اعلام مقام‌های تل آویو 2 موضوع اصلی در روابط اسرائیل و چین وجود دارد که بیش از همه موجب نگرانی آمریکا شده است. نخستین موضوع پروژه‌های بزرگ زیرساختی در بندر حیفا است، یعنی جایی که ناوگان ششم نیروی دریایی آمریکا دهه‌هاست در آنجا فعالیت می‌کند و دومین مساله نیز تلاش ترامپ برای جلوگیری از همکاری شرکت‌های فناوری چین با شرکت‌های اسرائیلی در زمینه توسعه نسل پنجم خدمات ارتباطی و مخابراتی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری