{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 337573

یک گور دسته جمعی در منطقه زراعی «الفخیخه» واقع در شهر رقه سوریه کشف شده که تعداد اجساد مدفون در آن حدود ۳۵۰۰جنازه تخمین زده شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در شهر رقه واقع در شمال سوریه یک گور دسته جمعی دیگر کشف شد.

پایگاه خبری «عربی-21» گزارش داد که در این گور دسته جمعی، حدود سه هزار و 500 جنازه کشف شده است که از آثار جنایات گروه تروریستی داعش به شمار می‌رود.

نیروهای امدادی ماه گذشته محل این گورستانها را در منطقه زراعی «الفخیخه» کشف کردند؛ یعنی پس از گذشت یک سال از تسلط شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بر رقه.

به گزارش عربی 21، دهها تل خاک در گوشه و کنار اراضی الفخیخه مشاهده می‌شود و در یک نبش قبر در این منطقه، 120 جنازه کشف شد.

«اسعد محمد» که از مسئولان پزشکی قانونی در رقه است گفت که «اینها قبرهای فردی هستند و در کنار درختها، گورهای دسته جمعی وجود دارد و کسانی که به دست داعش اعدام شدند، در این منطقه دفن گردیده‌اند».

اسعد با بیان این مطلب افزود: «در این گورستان حدود 2500-3500 جنازه وجود دارد، در حالی که گورستان ویژه حدود 900-1100 جنازه. به طور کلی حدود 3500» نفر در این گورستانها دفن شده‌اند.

هشت گورستان دسته جمعی دیگر نیز در اطراف شهر رقه کشف شده است که در یکی از این گورستانها بیش از 900 جنازه کشف شد.

محمد می‌گوید که «از زمان آغاز حضور گروه [داعش] در این استان، الفخیخه بزرگترین گور دسته جمعی در منطقه رقه است».

وی همچنین تأکید کرد که کشف گورهای دسته جمعی یک واقعیت روتین وحشتناک شده است و یقینا این مسئله در منطقه «الباغوز» (استان دیرالزور) تکرار خواهد شد.

محمد در پایان تأکید کر که وضعیت در الباغوز –آخرین مقر داعش در دیرالزور- وخیمتر خواهد بود؛ زیرا درگیری در آن منطقه بسیار شدیدتر از رقه بود و افراد در بند داعش نیز جای دیگری ندارند که بتوانند به سمت آن فرار کنند.
از ژانویه 2018، بیش از 3800 جسددر رقه کشف شده است و از میان این افراد، فقط 560 نفر شناسایی و جسد آنان به خانواده‌شان تحویل داده شد تا آنها را دفن کنند.

«ساره کیالی» از کارکنان سازمان دیدبان حقوق بشر گفت که «این گورهای دسته جمعی، پاسخی درباره سرنوشت افرادی است» که داعش و ائتلاف موسوم به صد داعش به رهبری آمریکا آنان را کشته است.

 

 
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری