کد خبر 319821

نخست وزیر ارمنستان :

ایران شریک بسیار مهمی برای ارمنستان است

نخست وزیر موقت ارمنستان از ایران به عنوان شریک مهم کشورش یاد کرد و افزود، ایجاد منطقه آزاد تجاری فرصتی خوب برای آغاز همکاری تهران و اوراسیاست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نخست وزیر موقت ارمنستان درگفت‌وگو با یک رسانه روسی از ایران به عنوان شریک بسیار مهم کشورش یاد کرد.

 به نوشته وبگاه «نیوز آرمنیا» «نیکل پاشینیان» نخست وزیر موقت جمهوری ارمنستان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «راشا_24» گفت که توافق در ایجاد منطقه آزاد تجاری فرصتی خوب برای ایران جهت آغاز همکاری موثر با «اتحادیه اوراسیا» است. 

 پاشینیان در ادامه اظهار داشت چنین همکاری با توجه به مشکلات در روابط با آمریکا ، فرصتی مناسب برای هر دو طرف محسوب می‌شود. 

نخست وزیر موقت ارمنستان ادامه داد که ایران شریکی بسیار مهم برای ایروان است و او مطمئن است که روابط همسایگی خوب فی‌مابین به توسعه بیشتر روابط بین اتحادیه اوراسیا و ایران کمک خواهد کرد.

گفتنی است که در ماه مه (اردیبهشت ) یک توافقنامه موقت ایجاد منطقه آزاد تجاری برای یک دوره سه ساله توسط اتحادیه اوراسیا و ایران امضا شد که به واسطه آن ،طرفین تعرفه ها را کاهش داده و موانع در مسیر واردات و صادرات حدود 850 قلم کالا را حذف خواهند کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر