کد خبر 318462

مرکل به بن سلمان پشت کرد

یکی از مقام‌های دولت آلمان می‌گوید صدر اعظم این کشور هیچ گونه برنامه‌ای برای دیدار با ولیعهد سعودی در آرژانتین ندارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، این مقام آلمانی پنحشنبه در گفت‌وگو با شبکه الجزیره قطر گفت که «آنگلا مرکل» قصد ندارد در حاشیه نشست گروه ۲۰ (جی-۲۰) با «محمد بن سلمان» دیدار و گفت‌وگو کند.

او همچنین در این گفت‌وگو از همه طرف‌های مرتبط با پرونده قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار مقتول سعودی، از جمله عربستان سعودی خواست جزئیات و موارد ابهام این پرونده را اعلام کنند.

مقام آلمانی در مورد حضور مرکل در نشست جی ۲۰ به میزبانی آرژانتین نیز گفت: «مرکل با شرکای آلمان پرونده [قتل] خاشقچی را طی نشست‌های جی ۲۰ بررسی خواهد کرد».

اخیرا قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی مقیم آمریکا در کنسولگری سعودی انتقادها از ولیعهد سعودی که گفته می‌شود آمر قتل این روزنامه‌نگار سعودی است، موجی از اعتراض‌ها و جبهه‌گیری‌ها علیه او ایجاد کرده است.

برخی از سران شرکت کننده در نشست جی ۲۰ که قرار است فردا و پس فردا (جمعه و شنبه) در شهر بوینس آیرس برگزار شود، اعلام کرده‌اند که قصد دیدار با بن سلمان را ندارند.

رئیس جمهوری ترکیه از دیگر شخصیت‌هایی است که گفته قصد دیدار با ولیعهد سعودی را ندارد. با این حال همتای روس او گفته قصد دارد در حاشیه این نشست با بن‌سلمان دیدار و در مورد موضوع نفت گفت‌وگو کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر