{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 301771

رسانه‌های قبرسی می‌گویند ارتش روسیه به بهانه برگزاری تمرین نظامی، منطقه میان ساحل قبرس و شرق مدیترانه را منطقه بسته نظامی اعلام کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» روز پنج‌شنبه به نقل از رسانه‌های قبرس اعلام کرد ارتش روسیه پس از هدف قرار گرفتن یک فروند هواپیمای روس بر فراز مدیترانه، مسیر تردد هوایی و دریایی میان قبرس و ساحل شرقی مدیترانه را منطقه بسته نظامی اعلام کرده است.

بنا بر این گزارش، ارتش روسیه اعلام کرده که قصد دارد در این منطقه تمرین نظامی برگزار کند. به گفته مسکو، این تمرین نظامی تا روز چهارشنبه هفته آینده ادامه خواهد یافت.

هاآرتص به نقل از یک منبع آگاه این گزارش را تایید کرده است.

بامداد روز سه‌شنبه یک فروند هواپیمای شناسایی «ایلوشین-۲۰» ارتش روسیه همزمان با حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به «لاذقیه» تصادفا هدف آتش پدافند قرار گرفته و ساقط شد. در این حادثه ۱۵ نظامی روس جان خود را از دست دادند.

وزارت دفاع روسیه اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به سوریه را «غیرمسئولانه» خوانده و با بیان اینکه تل‌آویو مسئول این حادثه است، اعلام کرده که حق پاسخ مناسب به این حادثه را برای خود محفوظ می‌داند.

بعد از این حادثه، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تماس با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه از سقوط هواپیمای روس ابراز تأسف کرد، اما گفت تل‌آویو به اقدام نظامی علیه «اهداف ایرانی» در  سوریه ادامه می‌دهد.

مقام‌های روس هنوز به گزارش‌های منتشر شده درباره احتمال ارتباط میان اعلام منطقه بسته نظامی در مدیترانه و سقوط هواپیمای روس، واکنشی نشان نداده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری