کد خبر 301681

پوتین و مرکل درباره اوضاع ادلب مذاکره کردند

رئیس‌جمهوری روسیه و صدر اعظم آلمان در گفت‌وگویی تلفنی درباره مسائل سوریه و ادلب مذاکره کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز چهارشنبه اعلام کرد: این مذاکره تلفنی به ابتکار طرف آلمانی صورت گرفت و ولادیمیر پوتین و آنگلا مرکل درباره مسائل مربوط به حل و فصل اوضاع سوریه تبادل نظر کردند.

رئیس جمهوری روسیه، صدر اعظم آلمان را از جزییات تفاهمنامه روسیه و ترکیه برای تثبیت اوضاع منطقه کاهش تنش ادلب که در جریان دیدار اخیر سران روسیه و ترکیه در سوچی به دست آمد، آگاه کرد.

بر اساس تفاهم نامه ادلب، تا روز 15 ماه اکتبر (23 مهر) در امتداد خطوط حائل بین معارضان مسلح سوری و ارتش سوریه محدوده غیرنظامی به عمق 15-20 کیلومتر ایجاد می شود.

این محدوده را واحدهای گشت سیار ارتش ترکیه و پلیس نظامی روسیه کنترل خواهند کرد.

در ادامه گفت وگوی تلفنی سران روسیه و آلمان، مسائل اوکراین مطرح شد و دو طرف بر عزم خود برای ادامه کمک به حل و فصل مناقشه اوکراین ازجمله در چارچوب گروه چهار نورماندی تاکید کردند.

پوتین از اوضاع پیش آمده در شرق اوکراین بر اثر قتل آلکساندر زاخارچنکو رئیس جمهوری خودخوانده دونتسک ابراز نگرانی کرد.

رئیس جمهوری روسیه بر ضرورت اجرای کامل تدابیر پیش بینی شده در توافقنامه مینسک از جمله تعیین موقعیت ویژه منطقه دونباس ازسوی دولت اوکراین تاکید کرد.

علاوه بر آن در گفت وگوی تلفنی سران روسیه و آلمان برخی مسائل مربوط به مشکلات در بازارهای مالی جهان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

سران روسیه و آلمان توافق کردند به تماس ها در سطوح مختلف ادامه دهند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر