{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 300307

ژنرال صهیونیست:

روزنامه صهیونیستی «معاریو» خبر داد که «اسحاق‌بریک» ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی در گزارش ۲۰۰ صفحه‌ای به مقام‌های نظامی و امنیتی تل آویو، تأکید کرده که ارتش این رژیم قادر نیست به هرگونه جنگ احتمالی وارد شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، معاریو اشاره می کند که این گزارش به «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، «گادی آیزنکوت» رئیس ستاد ارتش این رژیم و اعضای کمیسیون امورخارجه و امنیت پارلمان این رژیم فرستاده شده است.

بریک در گزارش خود یکی از دلایل عدم آمادگی ارتش اشغالگر را کاهش چشمگیر نیروهای نظامی دانسته که بر آمادگی یگان های مختلف تأثیر منفی گذاشته است.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله سه هفته پیش در سخنانی، بحران واقعی ارتش رژیم صهیونیستی را بحران انسانی و ناتوانی آن در جذب جوانان دانسته بود.

وی با اشاره به نظر کارشناسان مسائل استراتژیک در رژیم صهیونیستی گفت: آنها اذعان کرده اند که ارتش اسرائیل آمادگی ورود به هیچ جنگ جدیدی را ندارد. از سال 2006 تاکنون آنها نتوانسته اند که روح شکست را تغییر دهند. فقط در سال 2017 میلادی، 44 هزار نظامی اسرائیلی به روان پزشک ها مراجعه کرده اند. ارتش رژیم صهیونیستی همه امکانات خود را توسعه داده و ما این را می دانیم، اما آنها قادر نیستند از عنصر شکست خارج شوند.

طی ماه ها و هفته های گذشته با افزایش تنش ها در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با مرزهای جنوبی لبنان و سوریه، و گمانه زنی هایی برای شعله ور شدن جنگ، مقام های صهیونیست در نشست ها و گزارش های خصوصی و محرمانه، به عدم آمادگی نیروهای خود برای حضور در جنگ اعتراف می کنند.

اخیرا در یکی از این موارد نیز، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفته بود: باید بفهمیم که در خاورمیانه دو تغییر استراتژیک واقعی رخ داده است؛ نخست اینکه دشمنان ما موشک های بادقت بالا به دست آورده اند و دوم اینکه جبهه داخلی ما تبدیل به جبهه اصلی در جنگ آینده شده است. اگر شما می دیدید که نیروهای ما (اسرائیلی ها) در سال 1973 در جبهه می جنگیدند و اینجا در تل آویو مردم قهوه شان را می نوشیدند و روزنامه می خواندند، اکنون همه چیز تغییر کرده است.

چند هفته پیش هم خبری به رسانه های صهیونیستی درز پیدا کرد و حاکی از آن بود که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی گزارشی از سناریوهای گوناگون جنگ، نقاط ضعف اسرائیل و پیامدهای داخلی جنگ را بررسی کرده است و نتیجه گرفته اند که وقوع هرگونه جنگی با حزب الله لبنان فعلا بعید است.

همچنین چند روز پیش نیز روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نوشته بود که «نفتالی گرانوت» معاون رئیس «موساد» با اشاره به دستیابی مقاومت در لبنان به موشک های دقیق و نقطه زن، گفته بود: حزب الله امروز بسیار قدرتمندتر از گذشته شده است

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری