کد خبر 264978

بزرگترین نمایشگاه تجاری چین با حضور ایران آغاز شد

بزرگترین نمایشگاه تجاری چین با عنوان نمایشگاه واردات و صادرات چین (کانتون) با حضور بیش از ۲۵ هزار شرکت از کشورهای مختلف از جمله ایران در گوانجو شروع بکار کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، این جشنواره تجاری که به نمایشگاه کانتون نیز شهرت دارد امسال میزبان صدها بازرگان خارجی از حدود 210 کشور و منطقه از سراسر دنیاست و انتظار می رود قراردادهایی چند میلیارد دلاری در طول برگزاری آن امضا شود.

لوازم خانگی، سخت افزار و نرم افزار، لوازم الکترونیکی، منسوجات، لوازم تحریر، ماشین آلات صنعتی، پوشاک و بسیاری از اقلام دیگر در دوره بهاری این نمایشگاه به معرض فروش گذاشته شده است.

این بار غیر از شرکت های چینی، فضایی در اختیار 600 شرکت از کشورهای مختلف جهان گذاشته شده است و آنها برای عرضه محصولات خود در بزرگترین نمایشگاه تجاری چین برای 20 روز 1000 غرفه برپا کرده اند.

در برخی از دوره های نمایشگاه مذکور، ارزش قراردادهای صادرکنندگان چینی به 20 تا 30 میلیارد دلار هم رسیده است.

بر اساس اطلاعات اداره کل گمرکات (GAC) چین، این کشور در سه ماهه اول سال جاری رشد صعودی را در تجارت خارجی به ثبت رسانده است و مازاد تجارت کاهش یافته است.

صادرات کالا در 3 ماه اول سال جاری 7.4 درصد رشد داشته و واردات آن 11.7 درصد افزایش یافته است.

داده های اداره کل گمرکات (GAC) نشان می دهد مازاد تجارت 326.18 میلیارد یوان (حدود 51.85 میلیارد دلار) بوده است که سالانه 21.8 درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری