کد خبر 249753

داعش در حال بازسازی خود در کرکوک عراق است

نماینده حزب اتحادیه میهنی کردستان در پارلمان عراق ادعا کرد که هنوز ۴۰درصد استان کرکوک در کنترل داعش است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمد عثمان نماینده پارلمان عراق از استان کرکوکف مدعی شد که داعش هنوز کنترل 40 درصد از مساحت کل این استان را در دست دارد.

به نوشته پایگاه خبری «باس نیوز»، وی گفت: داعش تا به این لحظه در کرکوک حضور دارد و بیش از 800 داعش در این استانند و تلاش دارند صفوف خود را برای انجام عملیات تروریستی منسجم کنند و کنترل مناطق آزاد شده در این استان را بار دیگر به دست گیرند.

این نماینده وابسته به حزب اتحادیه میهنی کردستان در حالی این ادعا را طرح می‌کند که پس از برگزاری همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان با پافشاری‌های «مسعود بارزانی» رئیس وقت این منطقه، نیروهای عراقی کنترل کرکوک و سایر مناطق مورد منازعه را به دست گرفتند و برای برقراری نظم و امنیت در این مناطق مستقر شدند.

وی افزود: تنها شهرها و خیابان‌های اصلی در مناطق غرب کرکوک در کنترل نیروهای عراقی است اما سایر بخش‌ها که مساحت آن به 40 درصد کل استان کرکوک می‌رسد، هنوز در اختیار داعشی‌هاست.

عثمان در ادامه خواستار اقدام فوری و سریع برای آزادسازی کامل کرکوک شد.

«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق و فرماندهی کل نیروهای مسلح این کشور در 9 دسامبر 2017، پایان داعش در عراق و بازپس‌گیری سراسر این کشور را اعلام کرده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر