کد خبر 339466

افسردگی مادران مسری است

یک مثل قدیمی می گوید: مادر قلب خانه است و به نظر می‌رسد این یک روایت درست است. بسیاری از ما روزهایی که مادرمان شاد و پر انرژی است شادیم و روزهایی که مادرمان غمگین و افسرده است، احساس غمگینی می‌کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، نتایج پژوهش های پژوهشگرن بریتانیایی نشان می دهد؛ مادرانی که افسرده هستند فضای خانه را به طور کامل تحت الشعاع قرار می دهند و شاید به همین دلیل است که باید از بروز افسردگی در مادران پیگیری کرد یا در صورت رخ دادن این حالت، تا حد امکان به سرعت این مشکل را حل کرد.

نخستین گروهی که تحت تاثیر افسردگی مادران قرار می گیرند، فرزندان هستند. درواقع کودکان در خانه با سرعتی چند برابر دیگران با مشکلات افسردگی رو به رو می شوند. مادران افسرده کمتر حرف می زنند، خود را درگیر کارهای خانه می کنند، یا برعکس حوصله هیچ کاری راندارند، مدام گریه می کنند و به موسیقی های غمگین گوش می دهند. این موضوع باعث می شود کودکان نیز در کنار چنین مادرانی احساس افسردگی کنند.

اغلب کودکانی که مادری افسرده دارند در مدرسه بهانه گیر و بازیگوش هستند، به صحبت های معلمان توجه نمی کنند و البته برخی نیز پرخاشگر هستند. این حالت کودک و مادر در همسر نیز اثر گذار خواهد بود. همسران چنین زنانی از واکنش های مختلفی مثل کمرنگ شدن حضورشان در خانه، به راه انداختن دعوا و پرخاشگری با بچه ها استفاده می کنند.

اگر به عنوان یک همسر احساس می کنید شریک زندگیتان افسرده و عصبی است هر چه سریعتر با روانشناس مشورت کنید. مادران قلب خانه هستند و رها کردنشان در دنیای افسردگی کل خانه را افسرده می کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری